Advertisement

Czy w domu dziecka dochodziło do molestowania?

Strefa FMBełchatów Poniedziałek, 30 stycznia 20236
Prokuratura sprawdza czy w domu dziecka w Dąbrowie Rusieckiej w powiecie bełchatowskim dochodziło do molestowania nieletnich. Zatrzymany w tej sprawie został jeden z wychowawców.
Prokuratura  Prokuratura

Informację o zatrzymaniu mężczyzny, który pracował jako wychowawca w domu dziecka, potwierdza Aleksandra Tyczyńska ze starostwa powiatowego w Bełchatowie.

Na obecną chwilę możemy jedynie potwierdzić, że jeden z wychowawców domu dziecka w Dąbrowie Rusieckiej został zatrzymany przez organy ścigania w związku z podejrzeniem molestowania nieletnich. Dyrektor placówki natychmiast po tym jak otrzymał zgłoszenie o niewłaściwym, nieakceptowalnym zachowaniu wychowawcy, odsunął go od pracy z dziećmi i złożył oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na policji, w prokuraturze oraz powiadomił Łódzki Urząd Wojewódzki, a także starostwo powiatowe w Bełchatowie. Ze względu na toczące się dochodzenie, w pozostałych kwestiach dotyczących sprawy należy kontaktować się z prokuraturą. Natomiast co do postępowania wobec wychowawcy jako dyrektora szkoły Woli Wiązowej z organem prowadzącym, czyli gminą Rusiec - mówi Aleksandra Tyczyńska.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)30.01.2023 18:39

On był dyrektorem szkoły??

62


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat