Advertisement

Czy niż Ulf dotrze do Piotrkowa?

Piątek, 17 lutego 20231
W Piotrkowie i regionie prognozowany jest bardzo silny wiatr. Wszystko za sprawą głębokiego niżu #Ulf, który sprowadzi nad całą Polskę silną wichurę, opady deszczu oraz burze.
fot.:Freepik fot.:Freepik

 

Wzrostu prędkości wiatru należy spodziewać się już w piątek (17.02) w godzinach popołudniowych jednak nie powinien on przekroczyć 60km/h. Wraz ze zbliżającą się nocą prędkość wiatru będzie sukcesywnie się zwiększać by osiągnąć i przekraczać 75-85km/h.

 

Z uwagi na warunki termodynamiczne i kinematyczne istnieje możliwość wystąpienia burz w trakcie nocy. Poszczególne formacje mogą przybierać formę liniową, która może generować silne i porywiste porywy wiatru lokalnie przekraczające 90/100km/h! Dodatkowo w trakcie burz będą występować intensywne opady deszczu!

 

Przy takim wietrze istnieje zagrożenie wystąpienia szkód materialnych oraz w drzewostanie. Pamiętajcie by nie parkować pod drzewami.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)17.02.2023 21:51

Znając życie i prognozy nic nie będzie:(

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat