Chaos na zamkniętym skrzyżowaniu

Środa, 04 października 202341
Od godzin porannych kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie ulic Kostromskiej z Wojska Polskiego. Spowodowane jest to rozpoczęciem budowy ronda. Mimo rozstawionych znaków zakazu wjazdu kierowcy próbują przejechać w tym miejscu.

Ładuję galerię...

Pracownicy w godzinach porannych umieścili znaki zakazu wjazdu na skrzyżowanie ulicy Kostromskiej z Wojska Polskiego. Jednak niektórzy kierowcy nie stosowali się do wyznaczonego oznakowania. 

Niestety kierowcy lekceważą sobie wszelkie znaki zmienionej tymczasowej organizacji ruchu. Takie zachowania zagrażają bezpieczeństwu kierowców, jak i samych pracowników - mówił jeden z pracowników tego placu budowy. - Bardzo prosiłbym, aby podróżujący respektowali znak zakazu wjazdu na to skrzyżowanie i korzystali z wyznaczonych objazdów. Wszystko to dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Z pewnością ułatwi nam to pracę - dodaje pracownik.

Wielu kierowców objeżdżało znak zakazu wjazdu, dojeżdżając do samego skrzyżowania. Tam napotykali na sfrezowany pas asfaltu. Tym samym podróżujący musieli zawracać, co stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym. 

 

fot.: M. Adamczyk

 

Drogowcy szacują, że prace przy budowie ronda potrwają do połowy grudnia. Dlatego kierowcy, jak i mieszkańcy muszą uzbroić się w duże pokłady cierpliwości.  Zmienią się także trasy przejazdów autobusów MZK na linii nr 1 i 4.

 

Linia nr 1 pojedzie w kierunku pętli Szczekanica: od ronda św. Faustyny, ul. Pawłowską, Jasną do Wojska Polskiego i dalej bez zmian; natomiast w kierunku centrum miasta od ul. Wojska Polskiego, Jasną, Pawłowską do ronda św. Faustyny i dalej bez zmian.

 

Linia nr 4 pojedzie w kierunku pętli na ulicy Dmowskiego: od ronda św. Faustyny, ulicą Pawłowską, Jasną, Wojska Polskiego, Źródlaną, Polną do ronda WOŚP i dalej bez zmian. W kierunku centrum miasta objazd będzie wykonywany tymi samymi ulicami. Ponadto wyłączone będą przystanki usytuowane przy ulicy Kostromskiej na odcinku od ulicy Łódzkiej do ulicy Wojska Polskiego.

 

W tym czasie wyłączone będą przystanki usytuowane przy ulicy Kostromskiej na odcinku od ulicy Łódzkiej do ulicy Wojska Polskiego. Na ten okres zostaną postawione dwa tymczasowe przystanki przy skrzyżowaniu ulicy Źródlanej z ulicą Polną.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Prezydent ~Prezydent (Gość)04.10.2023 12:06

Krzysztof Chojniak nie jest dobrym gospodarzem.

227


Dudur ~Dudur (Gość)06.10.2023 12:39

Ludzie sobie jeżdżą na zakazie, epiotrkow o tym pisze, a policja gdzie jest? Przecież to jest jak zgłoszenie wykroczenia.

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.10.2023 16:15

A co z ulicą scaleniową?

36


Lesio ~Lesio (Gość)05.10.2023 09:34

A mnie się podoba , budować trzeba na okrągło. Szoferem trzeba się urodzić, kierowcy jadą tak jak potrafią.

30


go?ć_katarzyna ~go?ć_katarzyna (Gość)04.10.2023 23:54

Ruch okrezny będzie. Ronda i randka. Dobrze,.ze plastikowego nie ustawiłi.

02


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)04.10.2023 21:58

Jaki wódz takie "zarządzanie".

50


Spryciarz ~Spryciarz (Gość)04.10.2023 15:53

I jak mówiłem tak zrobiłem. Udało mi się dziś przejechać tamtędy dwa razy. A wy jak chcecie to sobie możecie objeżdżać to skrzyżowanie nawet przez Smardzewice.

47


Bursi ~Bursi (Gość)04.10.2023 19:05

Mam nadzieję że stanie tam policja i trochę mandatów wystawi.

82


xD ~xD (Gość)04.10.2023 12:26

Skoro na ul. Wojska Polskiego prowadzone są roboty drogowe i nie można dojechać m.in. do Kauflandu i domu seniora to jak mają dostać się ludzie do Lokalu Wyborczego w Domu Seniora? Czy ktoś w ogóle o tym pomyślał?

12


Michał. ~Michał. (Gość)04.10.2023 17:00

Na Roosevelta zamknęli wjazdy do posesji od piątku do wtorku włącznie, a dziś głupa walą że jutro zrobią wjazdy.Dwa dni w plecy i nikt nie ma większych pretensji.

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat