Piotrkowski WORD zmienia tabor
Teraz poza oplami, kandydaci na kierowców będą mieli możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy na jednej z nowych toyot yaris.
- Już niedługo wszystkie corsy mają zostać zastąpione japońskimi samochodami - mówi Bogusław Kulawiak - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie.
Gaz bez akcyzy na stacji LPG groził wybuchem
Piotrkowska policja otrzymała zgłoszenie od dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej, że w pobliżu jednej ze stacji czuć intensywną woń gazu. Na miejsce natychmiast udali się zaalarmowani policjanci. Przybyli również funkcjonariusze Straży Pożarnej i Pogotowia Gazowego. Jak się okazało, 20- letni pracownik, na polecenie właściciela stacji, w jednym z pomieszczeń nielegalnie przepompowywał gaz z 11 kilogramowych butli do głównego zbiornika znajdującego się na placu.
Sprawa diet radnych - podejście drugie
Temat obniżenia diet piotrkowskich radnych ponownie wrócił podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta. Jeszcze przed głosowaniem nad udzieleniem absolutorium dla prezydenta Krzysztofa Chojniaka głos zabrał radny Jan Dziemdziora, który zapytał przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego czy ta sprawa będzie rozpatrywana.
Prywatyzacja firm z regionu piotrkowskiego
PTH Trybualskie SA piotrkowski PKS i Zakłady Sprzętu Mechanicznego PZL - ZSM SA zmienią struktury własności.
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak otrzymał od Rady Miasta absolutorium za 2007 rok.
Nie ma miejsc w piotrkowskich przedszkolach
Proces rekrutacji do przedszkoli samorządowych rozpoczął się 1 kwietnia br. i potrwa do końca miesiąca. Jego wyniki zostaną ogłoszone przez wywieszenie list w przedszkolach do 15 maja 2008 roku. Nie trzeba jednak czekać do przyszłego miesiąca, aby wiedzieć, że nie wszyscy rodzice będą zadowoleni. W piotrkowskich przedszkolach brakuje miejsc. Dzieci spoza miasta mają najmniejsze szanse na naukę w miejskiej placówce.
Ponad tysiąc osób najuboższych z Piotrkowa skorzystało w ostatnich dniach z pomocy charytatywnej, którą zorganizowała Fundacja DIVINE MERCY, przy współpracy z CARITAS POLSKA oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Fundacja działająca przy Domu Zakonnym oo. Jezuitów w Piotrkowie wygrała konkurs zorganizowany przez piotrkowski Urząd Miasta na pomoc najuboższym. Do końca roku to ona będzie wydawać potrzebującym żywność. Żółty ser, płatki kukurydziane, mąka. Te produkty dla niektórych są ratunkiem przed głodem.
Piotrków: kasjerka wyłudziła ponad 700 tys. złotych
Do piotrkowskiej komendy zgłosiła się wiceprezes jednej z kas kredytowych z siedzibą w Bytomiu i poinformowała policjantów, że w oddziale w Piotrkowie Trybunalskim doszło do wyłudzenia kredytów przez jedną z pracownic na kwotę ponad 700 tysięcy złotych.
Białkowice – Gazomia. Już wkrótce te miejscowości połączy nowa droga. Obecnie, jak przekazał nam wójt Moszczenicy Bogusław Lech, trwają ostatnie prace.
Wiosenne spacery w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego ostatnio nie są niestety tak atrakcyjne, jak życzyliby sobie tego odpoczywający tam mieszkańcy. Staw, który zlokalizowany jest w centrum parku, przechodzi pierwszy etap gruntownych porządków. Czuwa nad nimi Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Niestety, będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość jeszcze przez jakiś czas.
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat