W nocy z soboty na niedzielę (30/31 marca) przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.
Jeśli Twoją domeną w garderobie jest minimalizm, z pewnością nie lubisz pokaźnej biżuterii.
Zegary odliczające czas do zmiany świateł zainstalowano na skrzyżowaniu ulic Jerozolimskiej i Wojska Polskiego. Wcześniej pojawiły się także u zbiegu Wojska Polskiego i Stronczyńskiego.
Wkrótce zmiana czasu. Kolejna. I po raz kolejny powraca pytanie, czy potrzebna. Ostatnio za sprawą posłów PSL.
Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek w Piotrkowie upłynęła pod znakiem koncertu Tadeusza Woźniaka, niezapomnianego twórcy takich muzycznych hitów, jak: „Zegarmistrz światła”, „Smak i zapach pomarańczy”, „Hej Hanno” czy „Pośród świata”. W sobotnie popołudnie, 3 czerwca, czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zgromadziła liczną rzeszę fanów artysty. Przed piotrkowską publicznością Tadeusz Woźniak wystąpił wraz z rodziną – żoną Jolantą oraz synami: Piotrem i Mariuszem.
Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy o godzinę krócej.
Każda z jego czterech tarcz ma średnicę 1,5 m i jest wykonana z barwionego na biało szkła akrylowego. Powstał w pracowni jednego z najznakomitszych polskich zegarmistrzów. Równo 10 lat temu ten ponad 120-letni mechanizm zatrzymano i zastąpiono nowym, sterowanym sygnałem radiowym. Odkrywamy tajemnice piotrkowskiego Big Bena, który swego czasu wprowadzał sporo zamieszania w życiu mieszkańców naszego miasta.
Mamy dobrą wiadomość! W nocy z soboty na niedzielę (z 25 na 26 października) śpimy o godzinę dłużej. Przestawiamy czas na zimowy!
Co łączy dzieci i zegary? To, że nie należy ich stale nakręcać. Trzeba też pozwolić im chodzić... To “chodzenie” jest właśnie sprawdzianem, czy naprawdę dobrze działają.
Mały zakład przy ul. Starowarszawskiej 25 w Piotrkowie pełen jest maszyn i urządzeń, których już nigdzie indziej nie ma.