Patriotyczny koncert w Gminnym Ośrodku Kultury połączony z występami dzieci był częścią drugiego dnia obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej.
Sulejów inwestuje w rozwój młodzieżowej siatkówki. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II od 1 września przyszłego roku będzie Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Władze gminy podpisały w tej sprawie umowę z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
9 złotych medali, cztery rekordy życiowe, dwa rekordy okręgu i tytuł najlepszej zawodniczki w stylu klasycznym, dowolnym i zmiennym wg punktacji Rudolpha – to dorobek Wiktorii Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski/SŁ) podczas dwudniowych pływackich Otwartych Mistrzostw Województwa Małopolskiego 13-latków i starszych, które odbyły się 10 i 11 listopada w Oświęcimiu.
Zbiornik z kwasem solnym rozszczelnił się na terenie piotrkowskiej ciepłowni. Ewakuowano pracowników zakładu, a na miejscu pojawiły się odpowiednie służby. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.
Choć swoje obowiązki pełni od ponad 2 miesięcy to dopiero w czwartek 16 listopada oficjalnie je przejmie. Tego dnia mł. bryg. Mariusz Wojcieszko zostanie oficjalnie komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
Ponad 100 osób biegiem świętowało 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. V Bieg Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej wygrał – podobnie jak w roku ubiegłym - Dawid Magiera z Woli Krzysztoporskiej.
Dokładnie 12 listopada upłyną dwa lata od momentu rozpoczęcia ósmej kadencji Sejmu RP. Posłowie złożyli uroczyste ślubowanie, a pierwsze posiedzenie – zgodnie z 98. artykułem Konstytucji – zwołał prezydent. Od momentu zaprzysiężenia 460 wybranych reprezentantów narodu odbyło się już 50 posiedzeń. Postanowiliśmy przyjrzeć się dotychczasowej pracy parlamentarzystów z okręgu nr 10.
Piotrkowianin pokonał Stal Mielec 29:28 (12:13), zwycięska bramka padła jednak dopiero w ostatniej akcji spotkania, które odbyło się w Mielcu. Zdobył ją Piotr Swat.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie zorganizowano spotkanie międzynarodowe w ramach projektu SHARE, które zbiegło się z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości, była to więc dobra okazji, by zapoznać gości z zagranicy z historią naszego kraju.
Prawie 200 osób śpiewało w piątek wieczorem pieśni patriotyczne z Chórem Jana z Ręczna w Zamku Królewskim. Usłyszeliśmy takie piosenki jak: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, czy „Czerwone maki na Monte Cassino”, ale rozpoczęto oczywiście od Mazurka Dąbrowskiego.