Dlaczego mężczyźni rzadziej przekraczają próg gabinetu lekarskiego i rzadziej się badają niż kobiety? Jednym z największych zagrożeń są choroby urologiczne, wśród których wysoce śmiertelny w Polsce jest m.in. rak prostaty.
Niezwykle ważne spotkanie urologów odbyło się w weekend w Piotrkowie. Do hotelu Mercure przyjechali lekarze z całego województwa łódzkiego.
Do naszej redakcji dotarły informacje, że w Piotrkowie może pojawić się problem z leczeniem neurologicznym. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie prawie wszyscy lekarze pracujący na oddziale neurologii złożyli wypowiedzenia. Co dalej?
Czy wśród Państwa rodziny lub znajomych są osoby, które zmagają się ze skutkami udaru mózgu? Jeśli tak to...
Neurolog to lekarz medycyny, który diagnozuje i leczy choroby ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Są to m.in. schorzenia mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych.
Jak najszybszy start kuracji jest kluczowy dla wyzdrowienia, a wczesne wykrycie ratuje życie - podkreślają medycy, nawiązując do nazwy akcji. W starostwie powiatowym podsumowano badania profilaktyczne, które przeprowadzono w ramach Europejskiego Tygodnia Urologii.
"Wczesne wykrycie ratuje życie" - pod takim hasłem samorząd powiatowy oraz zespół specjalistów urologów organizują akcję profilaktyczną skierowaną do mężczyzn z terenu powiatu piotrkowskiego. Badania i późniejsze konsultacje lekarskie są skierowane do panów, którzy ukończyli 55 lat. Aby wziąć w nich udział wystarczy zapis telefoniczny.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów na Oddział Chirurgiczny oraz Oddział Urologiczny.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów na Oddział Urologiczny. Są oni odsyłani do innych placówek medycznych w regionie.
Urologia to największy przyjaciel mężczyzny i leczy kompleksowo jego wszystkie choroby związane z układem moczowo-płciowym. Jak zapewnia Mateusz Jobczyk, zastępca ordynatora Oddziału Urologii Szpitala MSWiA w Łodzi, nie ma się czego bać i należy pamiętać, że przed chorobą nie ma wstydu. Mężczyźni z naszego regionu będą mogli skontrolować stan swojego zdrowia pod kątem urologicznym. W drugiej połowie września przeprowadzone zostaną badania kontrolne, z których można skorzystać bezpłatnie.