Urząd Miasta przypomina, że 31 sierpnia br. mija termin złożenia (w celu weryfikacyjnym) ponownego wniosku o zawarcie umowy najmu z miastem na lokal mieszkalny lub socjalny.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę "Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku". Oryginalną ekspozycję będzie można oglądać w sierpniu i wrześniu.
Mural przedstawiający papryczki miał powstać w Piotrkowie z okazji odbywających się w marcu 2017 roku (!) Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jednak charakterystyczne malowidło do tej pory nie powstało. Czy powstanie w ogóle?
To tylko scenariusz szkolenia, w którym w środę uczestniczyli pacjenci i personel oddziału dziecięcego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. W ćwiczeniach wzięli udział także strażacy z piotrkowskiej jednostki.
Jak wypadła rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie? W większości liceów i zespołów szkół liczba klas będzie taka sama jak przed rokiem.
Pojazdy jeżdżące z nadmierną prędkością i unoszące się przez to tumany kurzu, które nie pozwalają nawet na otwarcie okna, problem z dojechaniem do własnego domu, niebezpieczny zakręt przy jednej z posesji – to tylko część problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy ulicy Brzeźnickiej. Czy możliwa jest poprawa warunków ich życia?
Wiele średniowiecznych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w sobotę 14 lipca zdecydują się wybrać do Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Pracownicy placówki zapraszają na "Rodzinne spotkania w Muzeum" wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
Plastycznie, teatralnie, tanecznie i wokalnie, właśnie tak można podsumować pierwszy wakacyjny tydzień z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, zarówno artystycznych, jak i sportowych.
Dlaczego niepełnosprawni nie mają w Piotrkowie darmowego parkingu? - pyta jedna z mieszkanek. Kobieta twierdzi, że nasze miasto jest chyba jedynym w Polsce, które pobiera takie opłaty. Problem w tym, że w każdym mieście w Polsce mogą obowiązywać inne zasady, a o tym, kto jest zwolniony z opłaty, decydują samorządy.
Grupa Żydów przyjechała do Wolborza by otworzyć okolicznościową, stałą wystawę nt. ludności żydowskiej, która zamieszkiwała w Wolborzu od XVII wieku.