Już po raz trzeci II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie zorganizowało święto szkoły. Uczniowie, ale i nauczyciele prezentowali swoje zdolności wokalne jak i aktorskie, a to wszystko w klimacie lat 70.
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.
Uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zadbali o to, aby wyjątkowo zakończyć tydzień. W piątek (25.05) zorganizowany został Dzień Drzwi Otwartych. Dla wszystkich zwiedzających przygotowano wiele atrakcji m.in prezentacje robota przemysłowego, badania predyspozycji zawodowych oraz rozgrywki sportowe.
W Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie zorganizowano w czwartek I Festiwal Naukowy. Uczniowie klas VII wykazali się swoimi umiejętnościami z nauk ścisłych, prezentując różne doświadczenia. Młodzież, poza dobrą zabawą, mogła także poszerzyć swoją wiedzę z biologii, chemii czy fizyki.
Piotrkowscy strażacy w piątek otrzymali zgłoszenie o zerwanych przewodach elektrycznych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie. Wszystko to za sprawą drzewa, którego korona bezpośrednio dotykała linii elektrycznych powodując zwarcie. Uczniowie zostali ewakuowani z placówki.
Czy bajki, które czytamy dzieciom mogą mieć wpływ na ich wychowanie? Piotrkowskie Centrum Wolontariatu udowadnia, że tak. W czwartek o godzinie 8.30 w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Bajki bez barier".
Piotrkowianie świętują 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano konkurs artystyczno-historyczny "Sceny z niepodległej", który adresowany był do uczniów klas IV-VII.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy zagranicznej. Młodzież z Szydłowa w ramach projektów Comenius, Leonardo, Erasmus+ odwiedziła już: Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Litwę, Grecję, Niemcy, Austrię, Portugalię, Turcję. Były to projekty, gdzie polscy uczniowie spotykali się z rówieśnikami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym byli już na Litwie, w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
Uczyć można się nie tylko w szkole. Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie chętnie edukują się także w teatrze. "Edukacja Teatralna – Poznaj Teatr" jest to program, którego głównym celem jest oddziaływanie na młodzież poprzez teatr. Mogłoby się wydawać, że jest to miejsce wyłącznie dla dorosłych, uczniowie Gimnazjum nr 3 udowadniają, że jest inaczej.
Nietuzinkowymi sukcesami mogą pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej. W cyklu konkursów przedmiotowych organizowanych przez łódzkiego kuratora oświaty w roku szkolnym 2017/2018 aż troje uczniów z Woli Krzysztoporskiej uzyskało tytuł finalisty etapu wojewódzkiego.