Na konferencji prasowej swój manifest programowy zaprezentowała Piotrkowska Inicjatywa Obywatelska.
Sunia jeździ na wózku, znaleziono ją na torach kolejowych. Pobita, ze złamanym kręgosłupem trafiła do piotrkowskiego schroniska dla zwierząt, tam się nią zajął personel i dzięki darczyńcom mogła przejść operację i można było zakupić jej wózek jednak, potrzebna jest rehabilitacja (opisywano nagłaśniano sprawę). Nastąpiła cisza - zapomniano o kolejowej pociesznej psiej kalece.
26 października o 16.00 w Szkole Podstawowej nr 11 (ul. Szmidta 3) w Piotrkowie odbędzie się akcja Samorządu Uczniowskiego, z której pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację ucznia naszej szkoły.
Mnóstwo zieleni, hybrydowe samochody, brak stacji benzynowych, więcej terenów do rekreacji, poprawa stosunków międzyludzkich, totalna komputeryzacja, rozwój kolei i żeglugi – tak, zdaniem samorządowców, w wielkim skrócie ma wyglądać nasz region w 2050 roku. Mało konkretów, więcej oczekiwań. Z kolei pytani przez nasz mieszkańcy chcą, aby technika nie wchodziła tak głęboko w nasze życie.
Trzecie miejsce i 705 głosów dla radnego Tomasza Filipczaka, 806 głosów i czwarte miejsce dla wójta Alojzego Włodarczyka.
W szczególny sposób świętowali dziś Dzień Samorządowca pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.
Tak orzekły służby prawne wojewody.
O co chodzi Panie Stachaczyk?
Uchwała w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie została podjęta zgodnie z prawem - tak zdecydowały służby wojewody. Tym samym ważne są też uchwały o wyborze wiceprzewodniczących RM, a także przewodniczących komisji stałych.
Kolejny wniosek w sprawie przewodniczącego Rady Miasta wpłynął do służb wojewody. - Czy radny Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Marian Błaszczyński naruszył prawo, łącząc funkcję radnego z funkcją lekarza orzecznika w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Piotrkowie podległym bezpośrednio jednostce samorządowej - Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie? - pyta we wniosku jeden z mieszkańców naszego miasta.