- W związku z remontem ulicy Rakowskiej, cała północna część miasta jest sparaliżowana. Korki nieraz sięgają ulicy Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Ronda Sulejowskiego oraz ulicy Śląskiej, o obwodnicy już nie wspominamy – czytamy w mailu skierowanym do naszej redakcji. Policja twierdzi, że w miare możliwości reaguje. Magistrat apeluje do kierowców spoza Piotrkowa, aby omijali nasze miasto. Wygląda jednak na to, że pomóc może tylko … cierpliwość.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów na Oddział Urologiczny. Są oni odsyłani do innych placówek medycznych w regionie.
W ostatnich dniach do piotrkowskiego szpitala trafia coraz więcej pacjentów, u których po diagnostyce rozpoznany zostaje COVID-19. Osoby te, po uzyskaniu dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa, przekazywani są do innych szpitali z oddziałem zakaźnym lub w razie wskazań do szpitali wielospecjalistycznych, zgodnie z jesienną strategią walki z pandemią, opracowaną przez Ministerstwo Zdrowia.
Interna w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie nieczynna, u jednego z pacjentów test potwierdził obecność koronawirusa.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wznawia przyjęcia pacjentów na Oddział Kardiologiczny i do Pracowni Hemodynamiki.
Mimo epidemii, XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje odbywa się w formie tradycyjnej. W tym roku podejmie temat tożsamości artysty performera, sposobu przedstawiania siebie, swojej działalności, wobec świata sztuki i codziennego życia. Interakcje rozpoczęły się w środę 23 września, a performerzy będą w swoich prezentacjach odnosić się do hasła "Z ręką na sercu".
U jednego z pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Kardiologicznym w szpitalu przy Rakowskiej w Piotrkowie wykryto zakażenie SARS-CoV2. Od 23 września placówka wstrzymuje przyjęcia na kardiologię i do Pracowni Hemodynamiki.
W środę 23 września rozpoczyna się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje. W tym roku Festiwal podejmie temat tożsamości artysty performera, sposobu przedstawiania siebie, swojej działalności, wobec świata sztuki i codziennego życia.
19 września, już po raz szósty, obchodzimy Światowy Dzień Dawcy Szpiku (World Marrow Donor Day). To święto wszystkich tych, którzy bezinteresownie dołączyli do bazy Dawców szpiku, żeby zwiększyć szansę na uratowanie życia swojemu „bliźniakowi genetycznemu”, a także tych Dawców, którzy już pomogli Pacjentom cierpiącym na nowotwór krwi lub inną chorobę wymagającą przeszczepienia. To także szczególny dzień dla DKMS, ponieważ aż ponad 10 milionów Dawców pochodzi właśnie z ich 7 baz!
Dziś (czwartek 17 września) rozpoczyna się remont ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, a jeśli to tylko możliwe, omijanie tego fragmentu drogi.