Artykuły do tagu: od

W naszym szpitalu nikt nie zmarł na świńską grypę, mogę to potwierdzić z całą odpowiedzialnością - powiedział w programie „O tym się mówi” Arkadiusz Wardziński – wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
Woda i ścieki znacznie droższe
Woda zdrożeje o 8%, z kolei ścieki o 13%. Podwyżką opłat zajmowali się wczoraj na wspólnym posiedzeniu członkowie Komisji Budżetu oraz Polityki Gospodarczej Rady Miasta.
Ograniczenia w odwiedzaniu chorych wprowadzają oba piotrkowskie szpitale. Nie ma zakazu odwiedzin, ale lekarze proszą, aby do chorych nie przychodziły jednocześnie całe rodziny. Dyrekcje obu placówek chcą w ten sposób zapobiec rozprzestrzenianiu się grypy typu AH1N1.
Z pierwszym stycznia wyższe podatki Jest to możliwe. Projekt uchwały zakładający kilkuprocentowy wzrost stawek podatków od nieruchomości i transportu będzie jednym z punktów obrad najbliższej sesji Rady Miasta.
Mamy siedem potwierdzonych przypadków świńskiej grypy w naszym regionie. Na AH1N1 w Piotrkowie zachorowały cztery osoby, w powiecie piotrkowskim - trzy.
- Wzrost cen za wodę i ścieki nie jest związany ani z rozpoczętą już modernizacją oczyszczalni ścieków, ani z powołaniem nowej spółki komunalnej Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja - zapewniał radnych na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej wiceprezydent Adam Karzewnik.
Gwóźdź do trumny MZGK?
Prezydent miasta wypowiedział umowę na ciepło Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej. Od 1 stycznia spółka przestanie być operatorem majątku wodno-kanalizacyjnego (tę przejmie spółka ze stuprocentowym udziałem gminy Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja). W kwietniu wejdzie w życie także wypowiedzenie umowy na dzierżawę majątku ciepłowniczego.
Od września piotrkowski sanepid odnotował 289 chorych na grypę. Tylko od 7 do 15 listopada na terenie naszego powiatu zarejestrowano aż 176 przypadków zachorowań. - Fala epidemii jednak jeszcze przed nami - ostrzega Bogusława Piasecka z piotrkowskiego sanepidu.
Miasto wypowiada dzierżawę MZGK
Miasto wypowiada umowę spółce MZGK na dzierżawę majątku ciepłowniczego - poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak. Powodem tej decyzji jest wprowadzona przez spółkę podwyżka cen ciepła.
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat