Polska i Węgry nie dokonały relokacji ani jednego uchodźcy, Czechy zaś przyjęły jedynie... dwanaście osób. W ubiegły wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania wobec trzech krajów, które miały "naruszyć obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady i (...) zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich". Oznacza to możliwość nałożenia na Polskę dotkliwej kary finansowej.
Rozpoczęła się budowa wodociągu na ulicy Wiatracznej w Piotrkowie. Jeszcze w czerwcu ma powstać 750-metrowy odcinek aż do ulicy Brzeźnickiej.
Ulica Słowackiego w tym roku świętuje 90. rocznicę nadania jej miana polskiego poety romantycznego. Ta licząca przeszło 4 km arteria śródmiejska we współczesne dzieje Piotrkowa wpisuje się jako miejsce, wokół którego skupia się życie miasta, gdzie swe siedziby miały i mają ważne instytucje czy obiekty użyteczności publicznej, gdzie swego czasu okazałe kamienice zamieszkiwała lokalna śmietanka towarzyska, a dziś w wysokościowcach żyje kilka tysięcy piotrkowian. Największy wpływ na rozwój tej ulicy miała kolej, najwięcej zmian przyniosło jej minione stulecie…
Trwa drugi dzień Chrześcijańskich Spotkań Młodych. W amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zjawiły się tłumy. W czwartkowym programie znajdują się liczne koncerty świadectwa wiary, Apel Jasnogórski i uroczysta procesja.
15 czerwca obchodzimy Boże Ciało. W Moszczenicy uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W liturgii wziął udział biskup Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej. Tradycyjnie już po mszy wierni ruszyli w procesji do czterech ołtarzy.
Właśnie tak brzmi hasło Chrześcijańskiego Spotkania Młodych, które rozpocznie się 14 czerwca w Moszczenicy i potrwa aż do piątkowego wieczoru.
Po raz kolejny już ludowcy z całego powiatu piotrkowskiego spotkali się podczas powiatowych obchodów Święta Ludowego. Głównym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem chłopskiego przywódcy i byłego premiera Wincentego Witosa. Ludowcy narzekali, że samorządność jest systematycznie ograniczana przez rządzących.
Bayera, Markus P. i Playboys to zespoły, które pojawiły się w sobotni wieczór na Dniach Gorzkowic. Jak się okazało młoda publiczność znała piosenki prezentowane przez wykonawców.
Do tragedii doszło kilka dni temu Swolszewicach Dużych nad Zalewem Sulejowskim. Utonął 26-latek. Jeden ze świadków widział jak mężczyzna odpłynął od brzegu kilkadziesiąt metrów i zniknął pod wodą. W tym roku w Polsce utonęło już 5 osób. Tymczasem istnieje ryzyko, że od 1 lipca życia i zdrowia wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim nie będą strzec ratownicy medyczni.
O 16:00 rozpoczęły się X Jubileuszowe Dni Gorzkowic połączone z obchodami XXV rocznicy powstania Radia Strefa FM.