W związku z tzw. ustawą wiatrakową samorządowcy muszą uchwalić nowe plany zagospodarowania przestrzennego, chcą to zrobić m.in. samorządowcy z gminy Wola Krzysztoporska.
Jeden sezon niedawno się zakończył, kolejny niebawem się rozpocznie, to dobry moment, by podsumować to, co się wydarzyło na piłkarskich boiskach w naszym okręgu i zapytać o to, co nas czeka. Na ten temat rozmawialiśmy z prezesem piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Stanisławem Sipą.
- Nastrój? Minorowy, wręcz dramatyczny, ale dostrzegam w protestującym społeczeństwie ducha obywatelskiego. Widzę w tym pewną nadzieję - podkreślał na naszej antenie w programie "O tym się mówi" Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. W rozmowie telefonicznej rzecznik nie szczędził krytyki wobec pomysłu czystek w środowisku sędziowskim, procedowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
Sprawa wyszła na jaw dopiero po 30 latach. 36 lat temu w Piotrkowie Trybunalskim zamieniono dwóch chłopców, urodzonych 7 marca 1981 roku. Dziś mężczyźni walczą o zadośćuczynienie. Wstrząsającą historię opisuje "Dziennik Łódzki".
Od kilku dni piłkarze obydwu piotrkowskich drużyn piłkarskich, które będą występować w seniorskich rozgrywkach, trenują na pełnych obrotach. Zarówno zawodnicy Polonii, jak i Uczniowskiego Klubu Sportowego Concordia 1909 chcą się odpowiednio przygotować do nadchodzącego sezonu.
Działacze Wydziału Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim dokonali losowania I rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego.
Święto Policji obchodzą dziś funkcjonariusze z miasta i powiatu piotrkowskiego. Ponad 70 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Gratulacje odbierali z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego policji, insp. Dariusza Walichnowskiego.
Na zaproszenie adiunkta piotrkowskiego Muzeum Piotra Gajdy do Piotrkowa przybyli przedstawiciele Łódzkiej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Do spotkania doszło w ubiegły wtorek.
Spór o polskie sądownictwo trwa. Prezydent Andrzej Duda postawił w poprawce ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa warunek, by sędziów KRS wybierać mogły trzy piąte wszystkich posłów, a nie większość zwykła - tak, jak pierwotnie zakładał projekt Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiązanie ma zapobiec upolitycznieniu i upartyjnieniu Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego.
Piłkarki ręczne Piotrcovii w poniedziałek wznowiły treningi, przedtem zorganizowano jednak tradycyjną konferencję prasową, podczas której przedstawiono plan na najbliższy sezon. Wzięli w niej udział członkowie Zarządu: Halina Madej, Zdzisław Majsak, Józef Ratajski i Witold Kopertowski, trener Rafał Przybylski, kapitan Anna Wasilewska (do niedawna Szafnicka), dwie nowe zawodniczki Klaudia Cygan i Katarzyna Wyrzychowska (do niedawna Stasiak) oraz kibice.