Paweł Palcowski Quintet wystąpi w piątek 20 września na Starym Mieście w Piotrkowie. Początek koncertu o godz. 20, scena tradycyjnie stanie w pubie Skyy przy Rycerskiej. Wstęp wolny!
31 rodzin otrzymało w środę klucze do mieszkań w nowo wybudowanej kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej w Piotrkowie. Budynek powstał w formule Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Mieszkanie w centrum miasta z całą pewnością wiąże się z wieloma zaletami, ale nie brakuje również wad. Coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie miejskiego zgiełku, wybierając domy znajdujące się na przedmieściach. Jest to ucieczka od dużych aglomeracji na tereny podmiejskie. Oczywiście wówczas należy liczyć się z koniecznością pokonywania większej ilości kilometrów, co zajmuje więcej czasu, ale nadal dla wielu dom pod miastem wydaje się być bardziej atrakcyjny niż mieszkanie w centrum. Jakie płyną zatem korzyści z takiego rozwiązania i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?
Stare Miasto i Podzamcze w Piotrkowie Trybunalskim systematycznie zmieniają swoje oblicze, przybywa nowych budynków, inne są remontowane. Krajobraz wciąż jednak szpecą kamienice, których los – wydawałoby się – powinien być przesądzony. Ich właściciele nie dają jednak za wygraną i planują remonty. Czy na planach się skończy?
25 mieszkań i 5 lokali usługowych powstanie łącznie w modernizowanych budynkach na piotrkowskiej Starówce. To kolejny etap programu Młode Stare Miasto.
W 2017 pobiegli z Esslingen do Piotrkowa, w 2018 z Vienne do Esslingen, a w tym roku planują pobiec z włoskiego Udine do Esslingen. Wszystko to w ramach projektu Go Connect Europe. Obecnie niemiecki biegacz Andreas Weiner z klubu Lima Prima tworzy materiał wideo o biegu z 2017 i w tym celu przyjechał do Piotrkowa.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Piotrkowie Trybunalskim miał zacząć funkcjonować w lutym, tymczasem mamy już marzec, a punkt nadal nie działa. Wszystko, dlatego że nie można było wcześniej wyłonić firmy, która zajmie się zagospodarowaniem śmieci - tłumaczą urzędnicy. Teraz mają nadzieję, że do trzech razy sztuka i po ostatnim, właśnie rozstrzygniętym przetargu, punkt ruszy jeszcze w tym miesiącu.
Do bójki doszło w jednym z lokali gastronomicznych na piotrkowskiej Starówce. Czworo napastników (w tym nastoletnie dziewczyny) zaatakowało siedzącą w lokalu parę.
Piotrkowskie Stare Miasto wzbogaci się o kolejny parking. Powstanie przy Al. Kopernika obok skrzyżowania z ul. Krakowskie Przedmieście. Magistrat ogłosił już przetarg.