„Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku” to wydawnictwo Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Instytutu Muzyki i Tańca. Książka (wydana kilka dni temu) o tyle ważna dla nas piotrkowian, bo jednym z jej autorów jest Zbigniew Bujakowski.
Już we wtorek, 30 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie odbędzie się premiera książki „Piotrkowskie judaika. Przewodnik” autorstwa Daniela Warzochy. Wydawcą publikacji jest oficyna Księży Młyn Dom Wydawniczy z Łodzi.
Piotrkowianka Magda Niebrzydowska napisała książkę. Zbiór opowiadań "Jak ukryć dziurę w ścianie" to seria historii opowiedzianych z różnych perspektyw i - jak podkreśla autorka - historii wziętych z życia. Tym, co zdecydowanie wyróżnia dzieło na tle innych pozycji, jest mocno eksperymentalna forma.
Trwają prace nad publikacją prezentującą historię piotrkowskich ulic i placów. Autorami opracowania są Agnieszka Bednarska-Smuga i Paweł Kendra. W lutym 2017 r. na spotkaniu zespołu redakcyjnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej określono zawartość i objętość książki.
Książka będzie zawierała wykaz wszystkich ulic i placów zgodnie ze stanem na 1 stycznia 2017 r. wraz z numerami uchwał i datami nadania nazw oraz indeksy grupujące nazwy ulic wg ich pochodzenia.
Gościem programu "O tym się mówi" na antenie radia Strefa FM była dziś Beata Opalanka-Królikiewicz, autorka bloga "Niebo na talerzu" oraz książki kucharskiej o tym samym tytule.
Promocja albumu poświęconego piotrkowskiej muzyce niezależnej, koncerty i impreza w mocno rockowym stylu - tak Ośrodek Działań Artystycznych i klub Sejf pożegnały rok 2016. Obie sale pękały w szwach.
Poradnik dla dzieci autorstwa Michała Rusinka z niepublikowanymi wierszykami w nowej szacie graficznej.
W sali OSP we wsi Łazy-Dąbrowa odbyło się spotkanie z Andrzejem Polem, autorem książki „Niech bór darzy Kolibrowi”. Jest to publikacja poświęcona kołu łowieckiemu „Koliber”, które jest związane z tą miejscowością.
Błażej Torański, b. rzecznik prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka wydał książkę
„Knebel. Cenzura w PRL-u”. W publikacji znalazły się wywiady z 21 osobami: dziennikarzami, reżyserami, artystami, literatami odsłaniającymi kulisy swoich kontaktów z cenzurą.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Ewą Berbeką i Beatą Sabałą-Zielińską. 14 listopada o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29. Spotkanie dotyczyć będzie m.in. książki „Jak wysoko sięga miłość. Życie po Broad Peak”.