Dwa boiska sportowe przy Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych w gminie Wolbórz zostały otwarte. Teraz jest tam piękny lokalny kompleks
sportowy.
LUKS Gryf Bujny na 20 lat. Z tej okazji w niedzielę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się jubileuszowa uroczystość. W sali gimnastycznej placówki zjawili się działacze, trenerzy, a także byli i obecni zawodnicy. Ciężarowcy klubu przez ten okres zdobyli mnóstwo medali w kraju i zagranicą. Swój powrót do Gryfu zapowiedział twórca jego sukcesów Henryk Furmaniuk.
Służba Więzienna skierowała skazanych do sprzątania brzegów Zalewu Sulejowskiego. To nie pierwsza akcja w ramach współpracy Służby Więziennej z Miastem i Gminą Wolbórz.
Do tragicznego wypadku drogowego doszło w czwartkowy poranek na drodze krajowej nr 74 na wysokości Wójcina.
Gmina Aleksandrów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020, wraz z innymi samorządami Nadpilicza realizuje projekt „Magia Pilicy – Ochrona Przyrody Obszaru Funkcjonalnego Doliny Rzeki Pilicy”.
Gmina Wola Krzysztoporska bierze udział w konkursie na Najlepszą Biogminę Województwa Łódzkiego. O tym, kto zwycięży decydują internauci.
Gmina Wola Krzysztoporska tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne świętować będzie 19 sierpnia w Majkowie Dużym. Zapowiada się nie tylko dużo tradycji, ale i dobrej muzyki – zagrają m.in. zespoły Baciary, Mejk, Szadkowiacy. Zapraszają: wójt, Rada Gminy Wola Krzysztoporska, proboszcz parafii Gomulin oraz mieszkańcy sołectwa Majków Duży!
W miejscowości Stara przebudowywana jest strażnica. Gmina pozyskała na ten cel 85 procentowe dofinansowanie z Unii Europejskiej.
- Trzymane w kojcu, w kurniku, bez wody, zarobaczone i chude – tak wyglądała sytuacja chartów w gospodarstwie pod Piotrkowem Trybunalskim. Mężczyzna, który znęcał się nad psami poniesie konsekwencje niedożywienia psów, utrzymania w niewłaściwych warunkach, a także odpowie za brak zezwolenia na ich trzymanie – taką wiadomość otrzymaliśmy od „Pogotowia dla zwierząt”.
Do niecodziennej kradzieży doszło na przełomie lipca i sierpnia w jednej z podpiotrkowskich wsi. Nieznani sprawcy połaszczyli się bowiem na rosnące na polu pszenżyto. Właściciele, gdy się zorientowali, że na ich gruncie pozostało samo rżysko, zawiadomili policję.