W związku z wprowadzeniem sieci szpitali finansowanych z budżetu państwa w wielu miastach na terenie kraju placówki medyczne łączą się w jeden organizm. W Piotrkowie oba szpitale mają jednak funkcjonować osobno.
Od sobotniego poranka na Rondzie Sulejowskim obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.
Dzielnicowy zatrzymał rowerzystę, który będąc pod wpływem alkoholu przyjechał rowerem na posterunek policji, prosząc o badanie stanu trzeźwości. Wynikiem chciał pochwalić się w ośrodku pomocy społecznej, gdzie ubiegał się o zapomogę. Wynik wskazał blisko promil alkoholu w jego organizmie.
Pierwsza akcja odbędzie się 4 marca (z okazji Dnia Kobiet). Chętni do oddania krwi mogą zgłaszać się do Punktu Pobrań RCKiK w Piotrkowie przy ul. Słowackiego 74 w godz. 9.00 – 13.00.
Po raz kolejny nieco zamieszania wprowadzili filmowcy na piotrkowskim Starym Mieście.
W środę, 1 marca, praca na planie filmowym „Listy do M. Czas niespodzianek” rozpoczęła się już o godzinie 6.30. Tym razem Rynek Trybunalski był miejscem bożonarodzeniowego jarmarku. Głównym bohaterem zdjęć był aktor Andrzej Grabowski.
W Piotrkowie wciąż trwają zdjęcia do filmu „Listy do M. Czas niespodzianek”. Prace filmowców skupiły się dziś, we wtorek 28 lutego, na peronach dworca kolejowego. Na planie do Tomasza Karolaka dołączył Andrzej Grabowski. Aktor wciela się w ojca głównego bohatera, czyli Melchiora granego przez Karolaka.
U zbiegu ulic Garncarskiej i Krakowskie Przedmieście znaleziono ukryte w ziemi resztki muru Bramy Krakowskiej. Przez miejsce, w którym natrafiono na mur, ma przechodzić instalacja wodna.
Policja otrzymała informację, że 86-letnia, samotnie mieszkująca mieszkanka Osin w gminie Kluki, prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Mundurowych zaalarmował czujny sąsiad, który od pewnego czasu nie mógł dostać się do domu kobiety.
Ruszyły zapisy na "I Bełchatowski Bieg Nocny", jego uczestnicy już 11 marca pobiegną ulicami jednego z bełchatowskich osiedli. Każdy z uczestników tego biegu, a będzie ich maksymalnie 200, będzie musiał pokonać trasę o długości 6 km.
Dwa powiaty: grodzki i ziemski funkcjonują od 1999 roku. To była decyzja władz Piotrkowa, które chciały uzyskać rekompensatę za likwidację województwa piotrkowskiego. W regionie łódzkim tylko Sieradz zdecydował się na inne rozwiązanie: tam jest jeden powiat. Dziś, gdy mamy do czynienia z pewnym konfliktem między obiema jednostkami samorządowymi (w sprawie służby zdrowia) zadajemy pytanie: czy powinien powstać jeden powiat piotrkowski?