Będą zmiany, ale nie rewolucyjne. Od 1 sierpnia w miejsce Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w naszym mieście pozostanie oddział terenowy łódzkiego WORD-u, czyli tak naprawdę dla przyszłych kierowców… niewiele się zmieni.
Egzaminy na konkretną godzinę, nie więcej niż 9 jazd przypadających na jednego egzaminatora czy zdawanie na pojeździe czterokołowym przez osoby niepełnosprawne, to tylko część zmian, które wprowadzono do egzaminów na prawo jazdy. Wszystkie modyfikacje mają na celu poprawę jakości egzaminów, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Czy rzeczywiście pomoże to przyszłym kierowcom?
Po połączeniu WORD-ów województwa łódzkiego i formalnej likwidacji ośrodka w Piotrkowie podatek CIT będzie teraz trafiał do centrali w Łodzi. - Część środków jednak do nas wróci – zapowiada wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.
Tylko do 31 lipca będzie funkcjonował w Piotrkowie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Od 1 sierpnia pracownicy i majątek piotrkowskiego ośrodka przejdą na własność WORD w Łodzi. Taką uchwałę podjął we wtorek Sejmik Województwa Łódzkiego. Z projektem wystąpił Zarząd WŁ.
W środę Dariusz Misztal objął stanowisko dyrektora piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zastąpił Bogusława Kulawiaka. Nowy gospodarz WORD-u pochodzi z Rawy Mazowieckiej, gdzie dotychczas był burmistrzem. Skończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Ukończył też studia podyplomowe z administracji i zarządzania dla kadry kierowniczej w jednostkach samorządu terytorialnego czy z zarządzania w biznesie. Czy w piotrkowskim ośrodku egzaminacyjnym szykuje się rewolucja?
Zmiany personalne w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie. Bogusław Kulawiak, wieloletni dyrektor tej placówki, został odwołany ze stanowiska. Zastąpił do Dariusz Misztal, b. burmistrz Rawy Mazowieckiej.
42-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego podchodził do egzaminu na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Kontrola trzeźwości wykazała 0,4 promila alkoholu w organizmie. Wcześniej mężczyzna stracił wszystkie uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przypominali uczniom o zasadach bezpiecznego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.
18-latka ginie na przejeździe kolejowym podczas egzaminu na prawo jazdy. Tragiczny wypadek w Szaflarach w województwie małopolskim poruszył także środowisko egzaminatorów piotrkowskiego WORD-u. Jak sami podkreślają, jest to praca bardzo odpowiedzialna. Również w Piotrkowie zdarzają się niebezpieczne sytuacje, na szczęście nie były one tak tragiczne w skutkach.
Jedna osoba podchodziła do egzaminu teoretycznego 120 razy! Bez skutku. Inne mają na koncie od 30 do 40 podejść do części praktycznej. To niechlubne rekordy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie w przypadku prawa jazdy kategorii B. Okazuje się, że droga do "prawka" dla niektórych jest wyjątkowo wyboista.