W minioną niedzielę, 4 czerwca, w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka - 46. Świerszczykowe Wierszyki 2017. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 dzieci w wieku szkolnym z terenu całego województwa łódzkiego. Przyznano łącznie 139 nagród i wyróżnień.
Projekt „Lokomotywą po wiedzę” Łódzkiego Domu Kultury powoli zbliża się do końca. W poniedziałek, 22 maja, rozpoczął się ostatni, intensywny tydzień zajęć warsztatowych. Uczestnicy projektu poznali łódzką Akademię Sztuk Pięknych „od kuchni” i odwiedzili ŁDK, gdzie wzięli udział w warsztatach tworzenia scenografii.
Poznawanie Łodzi i warsztaty artystyczno-ekologiczne przeznaczone dla ponad 600 dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat z 32 gmin województwa łódzkiego to najważniejsze założenia „Lokomotywą po wiedzę – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci
z województwa łódzkiego”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.
6 grudnia 2016 roku odbyła się inauguracja projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Projekt będzie realizowany w okresie grudzień 2016 – czerwiec 2017 roku. Jest to kontynuacja projektu z 2014 roku – „Kolorowa Lokomotywa – poznaj małą łódzką ojczyznę”.
Niemal sto osób zwiedziło Bolimowski Park Krajobrazowy. Wycieczkę zorganizowała Rada Osiedla „Piastowskie” w ramach programu edukacji ekologicznej.
Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla mieszkańców zorganizowała Rada Osiedla Piastowskie. Wszystko w ramach programu „Ekologiczne Piastowskie” realizowanego wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Prawie 10 milionów kosztować będzie rozbudowa kanalizacji sanitarnej na osiedlach Bogwidzowy i Sucha Wieś w Radomsku. Ponad 5 mln złotych miasto otrzyma na ten cel z Unii Europejskiej. Dziś w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisano umowę w sprawie dofinansowania inwestycji.
Przez błędy urzędników Piotrków stracił część dotacji na oczyszczalnię ścieków.
Znajduje się na terenie czterech gmin w trzech powiatach województwa łódzkiego. Zajmuje 2700 hektatów i ma 17 km długości. Zalew Sulejowski bo o nim mowa, staje się bajorem, który wkrótce może przestać być atrakcją turystyczną regionu. Jest natomiast królestwem sinic czyli bakterii toksyno twórczych, które odstraszają wędkarzy oraz amatorów kąpieli. A wszystko przez wieloletnie zaniedbania. Były plany, projekty i programy a działań niewiele.
Pojawia się jednak ostre światełko w tunelu: strefy ekotonowe wokół Zbiornika.
Piotrkowski magistrat nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw problemy z "Orlikiem" czy schroniskiem dla zwierząt, teraz okazało się, że wyłoniony w przetargu wykonawca nie podpisał umowy na montaż kolektorów słonecznych.