Łódź. 5 mln dla Radomska

Wtorek, 25 marca 20142
Prawie 10 milionów kosztować będzie rozbudowa kanalizacji sanitarnej na osiedlach Bogwidzowy i Sucha Wieś w Radomsku. Ponad 5 mln złotych miasto otrzyma na ten cel z Unii Europejskiej. Dziś w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisano umowę w sprawie dofinansowania inwestycji.
fot. A. Wolskifot. A. Wolski

Umowę podpisali: prezes WFOŚiGW w Łodzi Tomasz Łysek i prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku Wiesław Kamiński.

 

Projekt obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej w dwóch osiedlach do roku 2015 o łącznej długości prawie 12 km. Do sieci przyłączonych zostanie 1230 osób.

Spółka miejska pomoże również mieszkańcom, którzy będą się przyłączać do kanalizacji.

- PGK chce ludziom pomóc finansowo, rozkładając na raty to co każdy z podłączających się musi pokryć a jest to przecież kilka tysięcy złotych. Chcemy żeby mieszkańcy nie byli jednorazowo tak obciążeni - zapowiada prezydent Radomska Anna Milczanowska.

 

Do roku 2015 Radomsko będzie skanalizowane w granicach 95%.  – W ciągu tych 8 lat wybudowaliśmy kilkadziesiąt km kanalizacji, gdy zostawałem prezydentem miasto było skanalizowane w granicach 60%. Trzeba było pomyśleć  o tych rejonach, które kiedyś były przyległymi wioskami a teraz są dzielnicami Radomska – dodaje A. Milczanowska.

 

Głównymi celami projektu są:

- polepszenie standardów ochrony środowiska zgodnie z obowiązującymi normami unijnymi,

- uporządkowanie odprowadzania ścieków z gospodarstw domowych,

- racjonalna gospodarka wodno – ściekowa,

- zmniejszenie ilości ścieków przedostających się do wód i gleby, które doprowadzą do spełnienia dyrektywy unijnej w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych poprzez podniesienie wyposażenia Aglomeracji Radomsko w systemy zbiorcze kanalizacji sanitarnej.

 

Całkowity koszt projekty wynosi 9 901 324, 97 zł, a kwota dofinansowania wynosi 5 092 056,08 zł. (aw)

 

mówi Anna Milczanowska

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

paw ~paw (Gość)26.03.2014 12:58

Gratuklacje

00


nowy ~nowy (Gość)25.03.2014 15:54

Unia daje pieniądze.
Takiej obłudy to nie było nawet pod sowietami.

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat