W dniu 22 czerwca w Łódzkim Domu Kultury zainaugurowana została 5 edycja projektu pn. „Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2017 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Podczas wydarzenia podpisano porozumienia pomiędzy Łódzkim Domem Kultury, a 14 partnerami z regionu. W tym roku na liście partnerów pojawiło się nowe miasto – Tuszyn. Uroczystego otwarcia projektu dokonała Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu Województwa Łódzkiego: To wspaniały projekt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to również alternatywa dla wielu dzieci z naszego regionu na spędzenie ciekawych wakacji. Kolorowa Lokomotywa kolejny raz wyrusza w ekologiczno-artystyczną podróż. Podczas inauguracji zaproszeni goście, organizatorzy, partnerzy oraz uczestnicy projektu wraz z burmistrzem Sulejowa Wojciechem Ostrowskim malowali ogromny, kolorowy baner Kolorowej Lokomotywy, który promował będzie letnią ekologiczno-kulturalną podróż po województwie.
Podobnie jak w latach ubiegłych program projektu uległ modyfikacji. Staramy się co roku wprowadzać do programu zmiany, aby zapewnić atrakcyjność projektu. W tym roku uczestnicy poznają Ogród Botaniczny w Łodzi, który zachwyca swoim pięknem. Odbędą się tam również różnego typu warsztaty ekologiczne – wyjaśnia Jacek Sokalski, Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury.
Realizację projektu, od samego początku, wspiera Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, który ponownie zaangażował się w Kolorową Lokomotywę. Uczestnicy zwiedzą z przewodnikami 7 Parków Krajobrazowych na terenie których wezmą udział w warsztatach fotografii, gobelinu oraz malarstwa. Trzecim przystankiem na trasie lokomotywy będą warsztaty sztuki ludowej, prowadzone przez rodzimych twórców sztuki ludowej, które zorganizowane zostaną w siedzibach partnerów.
Kolorowa Lokomotywa to nie tylko warsztaty oraz wyjazdy. To również liczne konkursy ekologiczne do których zostaną zgłoszone wszystkie prace stworzone przez uczestników w trakcie projektu.
Realizacja projektu „Kolorowa Lokomotywa 2017” jest możliwa dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Partnerami projektu są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki, Ogród Botaniczny oraz 14 miejskich instytucji kultury województwa łódzkiego.
- Tragedia w szpitalu w Piotrkowie. Pacjentka nie przeżyła, bo odmówiono jej pomocy w szpitalu? [aktualizacja]
- Piotrkowska policja zatrzymała dilera narkotyków
- Prezydent Piotrkowa przekazał wyjątkowy dar na licytację WOŚP
- Wypadek na A1. Duże utrudnienia w kierunku Katowic
- Pożar budki z kebabem w Wolborzu. W środku były butle z gazem
- Pięć czołgów zatrzymanych pod Wolborzem przez ITD
- Czołowe zderzenie na wiadukcie w Rakowie
- Wypadek na Rakowskiej. Droga jest całkowicie zablokowana
- Piotrkowscy strażacy chcą podwyżek