Obraz niebezpieczeństwa, przed jakim stoi Polska, daje sytuacja epidemiczna u naszych południowych sąsiadów, zmniejszenie restrykcji w Polsce i pojawienie się w kraju brytyjskiej mutacji koronawirusa. Jesteśmy na rozbiegu trzeciej fali - ocenił w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
Najczęstszą przyczyną zgonów w I półroczu 2020 r. były choroby układu krążenia i nowotwory. W tym okresie zmarło 208,598 tys. osób. Ponad połowa z nich to mężczyźni – wynika ze wstępnych danych opublikowanych w poniedziałek przez Główny Urząd Statystyczny.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 138 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano tym razem ofiar COVID-19. Mamy natomiast 325 ozdrowieńców.
Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 264 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 10 osób, 8 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 258 ozdrowieńców.
9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej zaangażowana jest w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie województwa łódzkiego. W ramach tych działań Terytorialsi wspierają służby medyczne, transportują żywność, butle z tlenem i płyny do dezynfekcji. Kolejnym zadaniem, jakie otrzymali jest powołanie Mobilnego Zespołu Szczepiennego.
Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 447 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 11 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejacych. Mamy też 434 ozdrowieńców.
Otwarcie galerii handlowych, szkół dla najmłodszych klas, ale przede wszystkim ignorancja wobec zasad reżimu sanitarnego przyczyniły się do wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 – powiedziała PAP dr Lidia Stopyra.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 495 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 22 osoby, 6 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 384 ozdrowieńców.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 311 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 14 osób, 4 z nich nie posiadały chorób współistniejacych. Mamy też 224 ozdrowieńców.
Szacuje się, że liczba osób głuchych w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Bariera komunikacyjna często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw. To właśnie z myślą o tych osobach, 16 lutego ZUS uruchomił e-wizytę w języku migowym PJM. Z wideorozmowy w ZUS mogą korzystać osoby głuche i niedosłyszące.