Artykuły do tagu: Szczepienia

Sezon na grypę coraz bliżej
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim zachęca do szczepień przeciwko grypie, które mają nas zabezpieczyć przed bardzo poważnymi powikłaniami tej choroby (zapalenie płuc, oskrzeli, ucha, zatok, zapalenie mięśnia sercowego, mózgu i opon mózgowych). Najlepszym czasem na zaszczepienie się jest okres od września do grudnia.
Coraz więcej zachorowań na krztusiec, płonicę, różyczkę, świnkę, gruźlicę
Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień będzie odbywał się (24 – 30 kwietnia) pod hasłem „Vaccines work” („Szczepionki działają”). - Jest to dobry czas, by przypomnieć społeczeństwu o roli szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym – zaznaczają pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Piotrkowie.
Zbliża się... sezon grypowy
Nie ma się co dłużej oszukiwać – lato się kończy. Przed nami sezon grypowy. Piotrkowski sanepid zachęca do szczepień.
Zbliża się Tydzień Szczepień
Piotrkowski sanepid informuje, że od 24 do 30 kwietnia obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień (EIW). Głównym celem tej inicjatywy jest podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia i zwiększenie liczby osób zaszczepionych.
Na grypę zaszczepiła się jedynie garstka mieszkańców
Grypa zbiera coraz większe żniwo. Być może zachorowań byłoby mniej, gdyby więcej osób postanowiło zaszczepić się przeciwko tej chorobie. Jak się okazuje w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdecydowała się na to zaledwie garstka mieszkańców.
Wzrost zachorowań na krztusiec. Gdzie są szczepionki dla 6-latków?
Zbliża się koniec roku, a rodzice sześciolatków w Piotrkowie nie doczekali się szczepionek przeciwko krztuścowi, tężcowi i błonicy. Chodzi o szczepionkę z acelularnym (bezkomórkowym) komponentem krztuśca, która podawana jest jako dawka przypominająca.
W medycynie jak w kinie, wszystko może się zdarzyć
Wygląda na to, że moda na nieszczepienie dzieci dotarła także do nas. Piotrkowski sanepid odnotował już 19 przypadków uchylania się od szczepień. W dwóch wdrożono postępowanie, którego efektem końcowym ma być nałożenie na rodziców dziecka kary pieniężnej – nawet 1500 zł. A co jeśli ukarani zapłacą, a dziecka i tak nie zaszczepią?
Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. W powiecie piotrkowskim między 12 a 31 maja zrzuconych zostanie około 20 dawek na kilometr kwadratowy z wyłączeniem miejsc zabudowanych czy akwenów. Lisy szczepione są przeciw wściekliźnie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat