34 wędkarzy z całej Polski wzięło udział w zawodach w wędkarstwie podlodowym, które odbyły się wczoraj w Bronisławowie na Zalewie Sulejowskim. Organizatorem imprezy było piotrkowskie Koło nr 12.
Latem pływa na desce, zimą przesiada się na
"bojer". Skuty lodem Zalew Sulejowski to doskonałe miejsce dla Jacka Witkowskiego.
- Gdzie nie spojrzeć – wszędzie śmieci. Jak to wygląda? To przykre, że ludzie nie potrafią zadbać o porządek – mówi pan Czesław Sosiński, wędkarz znad Zalewu Sulejowskiego, mieszkaniec Piotrkowa. Naśmiecili, stało się, ale kto teraz posprząta? - pyta. Chętnych nie ma. Władze i instytucje każdorazowo kierują sprawy do odpowiednich podmiotów. I tak we wszystkich przypadkach, ponieważ nie ma osób, które na stałe nadzorują czystość wokół zbiornika. - Najlepiej będzie, jak sami zadbamy o środowisko – puentują wędkarze.
Zakończył się tegoroczny sezon żeglarski nad Zalewem Sulejowskim. Ostatnie jachty trafiły do portów. Ci, którzy pracują lub mieszkają nad największym w regionie zbiornikiem często po odjeździe ostatnich turystów i żeglarzy negatywnie oceniają ich pobyt. Powód: duża ilość śmieci pozostawionych nad i w pobliżu zalewu.
Jedziemy, aby pooddychać świeżym powietrzem, wykąpać się w czystej wodzie i w ogóle odpocząć. A co zastajemy? Smród grillowanej kiełbasy, wodę z sinicami, pety w piasku oraz przeklinające towarzystwo. Tak wygląda weekend nad Zalewem Sulejowskim.
Najlepsze, co dotyczy Zalewu Sulejowskiego, to plany. Było ich wiele, a tym najbardziej znanym zajęli się prokuratorzy. Ostatnio o „perle wodnej środkowej Polski” znowu głośno. I to nie tylko z powodu sinic.
Od wielu lat dużym problemem wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim są sinice, które uniemożliwiają wodne kąpiele. Czy jest szansa, aby zalew był czysty?
Do 7 września nad Zalewem Sulejowskim będą pełnić służbę policjanci z piotrkowskiej policji wodnej. Głównym zadaniem funkcjonariuszy Sezonowej Komórki Specjalistycznej jest zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających na wodach Zalewu i na jego brzegach.