Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur protestuje przeciwko pomysłom utworzenia województwa częstochowskiego. - To najgorszy moment dla tworzenia nowej struktury – mówił na antenie Strefy FM.
Przez kilka lub nawet kilkanaście lat zasiadali w Sejmie. Ale wszystko kiedyś musi się skończyć. Dla niektórych skończyło się całkiem niedawno. A co się zaczęło?
W czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji. Jednym z pierwszych punktów było zaprzysiężenie parlamentarzystów.
Miniony poniedziałek był ostatnim dniem pracy Anny Milczanowskiej jako prezydent Radomska.
Stało się to, co miało się stać. Są zwycięzcy i przegrani, jest euforia i gorzki smak porażki. Jest tak, jak ma być w demokracji. Miejsca na słabość nie ma, bo zwycięzca bierze wszystko, a litości nie będzie.
Anna Milczanowska - aktualnie prezydent Radomska - będzie posłem Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego w ciągu trzech miesięcy od ogłoszenia wyników wyborów, w mieście trzeba będzie wybrać nowego prezydenta.
W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki głosowania na poszczególne komitety wyborcze. W porównaniu z pierwszymi sondażowymi wynikami niewiele się zmieniło. W Sejmie znajdzie się pięć partii.
Mieszkańcy naszego miasta stawiają na swoich – Grzegorz Lorek zdobył więcej więcej głosów niż Antoni Macierewicz. Na Elżbietę Radziszewską głosowało w Piotrkowie 2749 wyborców. Niezłym wynikiem może też pochwalić się Zbigniew Włodarczyk z Kukiz'15.
Tak jak wskazywały przedwyborcze sondaże, PiS zdeklasowało przeciwników, wygrywając wybory parlamentarne. Partia Jarosława Kaczyńskiego prawdopodobnie będzie miała większość w Sejmie.
W niedzielę od godziny 7.00 do 21.00 możemy głosować w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Frekwencja w Piotrkowie ok. godz. 13.00 wynosiła w granicach 20 - 25%, o 17.00 - już prawie 42%.