Zarząd Województwa Łódzkiego jednogłośnie wyraził zgodę na wdrożenie zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia, które w praktyce oznaczają wymianę niektórych oddziałów pomiędzy dwoma naszymi szpitalami.
W szpitalu powiatowym przy ul. Roosevelta w Piotrkowie zamknięto Oddział Urologiczny. Gdzie mają kierować się pacjenci?
Szpital przy ul. Roosevelta tonie, trzeba go ratować. Właśnie tak koalicję dwóch piotrkowskich szpitali uzasadniają władze powiatu. Placówki wymienią się niektórymi oddziałami, częściowo wymienią się też personelem. Lekarze z Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej podnieśli protest. Wg nich pomysł koalicji nie tylko jest nielogiczny, ale wręcz niebezpieczny dla pacjentów. Nie podoba im się, że zmiany nie były z nimi konsultowane.
Czy szpital powiatowy i wojewódzki w Piotrkowie połącza swoje siły? Gdyby współpraca się powiodła, byłaby szansa na krótszy czas oczekiwania pacjentów na dostęp do usług medycznych.
Choć ulica Roosevelta w Piotrkowie jest w tragicznym stanie, w najbliższym czasie nie będzie przebudowywana. Dlaczego?
Do naszej redakcji zgłosił się słuchacz, który skarży się na brak oświetlenia ulicy Żelaznej na około 100-metrowym odcinku od ulicy Niskiej w kierunku ulicy Roosevelta. Jak twierdzi, nie działa ono już od dwóch miesięcy.
Porodówka w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie nie zawiesi swojej działalności - zapewnił we wtorek radnych Rady Powiatu Piotrkowskiego Janusz Tamilla, p.o. dyrektora tej placówki, który zaprzecza pojawiającym się pogłoskom.
Inwestycje warte blisko 8 mln zł chce wykonać piotrkowskie Starostwo w szpitalu przy ul. Roosevelta. Zmieni się między innymi izba przyjęć, a także pracownia wszczepiania rozruszników serca. W ostatnim czasie na ten cel Urząd Marszałkowski przekazał ponad 2 mln.
W poniedziałek (13 kwietnia) około godziny 10.00 na skrzyżowaniu ulicy Roosevelta z Wronią w Piotrkowie doszło do wypadku drogowego.
Zmiany w zarządzie Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. Paweł Banaszek zrezygnował z funkcji dyrektora placówki.