Piłkarki ręczne Piotrcovii przegrały z KPR-em Jelenia Góra 23-26. Najskuteczniejszą zawodniczką piotrkowskiego zespołu była Władysława Belmas, która rzuciła 7 bramek.
Już po raz 8 mieszkańcy Piotrkowa zmierzą się w Piotrkowskim Konkursie Wiedzy o Sporcie. 10. listopada w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat polskiego sportu ostatnich dziesięcioleci. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
To wszystko w ramach akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" zorganizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego. 27 października harcerze uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu wojskowym, zapalili znicze, zawiesili biało-czerwone wstęgi.
Hanna Zdanowska, wybrana na urząd prezydenta Łodzi na kolejną kadencję, przyjechała do Piotrkowa Trybunalskiego, by wesprzeć Marlenę Wężyk-Głowacką przed II turą rywalizacji o fotel gospodarza trybunalskiego grodu.
W sobotę 27 października w Domu Kultury w Gorzkowicach, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora.
Do 58. minuty spotkania piłkarki Piotrcovii toczyły wyrównany bój z faworyzowanymi rywalkami z zespołu Metraco Zagłębie Lubin, które w tym sezonie nie przegrały jeszcze żadnego spotkania. Dopiero kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu lubinianki wypracowały trzybramkową przewagę i ostatecznie wygrały to spotkanie 26:23 (14:12).
Mieszkanki wsi Uszczyn i Poniatów uczciły stulecie praw wyborczych kobiet. 28 listopada 1918 r. Polki otrzymały bierne i czynne prawo wyborcze. Z okazji 100-lecia tego wydarzenia, kobiety z naszego regionu, spotkały się w niedziele przed lokalem wyborczym, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Ostatni dzień Trybunałów Uśmiechu należał do kobiet. W niedziele piotrkowianie na scenie MOK-u mogli oglądać znanych, polskich aktorów. To wszystko za sprawą spektaklu "Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty", który przygotował warszawski teatr Capitol.
W piątek na Dolnym Śląsku przegrał Piotrkowianin, a w sobotę Piotrcovia, która uległa drużynie KPR Gminy Kobierzyce 23:30 (12:15). Kolejny mecz już w środę, ale o punkty będzie jeszcze trudniej, ponieważ do Hali Relax przyjedzie Metraco Zagłębie Lubin.
Piątek to ostatni dzień, gdy kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta mogą jeszcze próbować przekonać do siebie wyborców. W Piotrkowie każdy starający się o stanowisko włodarza miasta, ma zupełnie inne podejście do tzw. "ostatniej prostej".