O tym, że samorządy nie mają pieniędzy lub mają, ale za mało słyszymy od lat. Niektóre ratują się jak mogą i pobierają podatek od posiadania psa. Czy Piotrków do nich należy?
O średnio 1,8% wzrosną od nowego roku stawki podatku od nieruchomości w Piotrkowie Trybunalskim. Taką decyzję podjęli większością głosów nasi radni. Przed podjęciem uchwały w tej sprawie nie obyło się bez burzliwej dyskusji.
O 1,8% mają wzrosnąć stawki podatku od nieruchomości w Piotrkowie. Taką zmianę planują władze miasta, ale decyzję w tej sprawie muszą najpierw zaakceptować radni.
Od 2 do 3 mln – tyle stracić ma Piotrków w wyniku zmian w systemie podatkowym. Przypomnijmy, zwolnione z podatku mają zostać osoby poniżej 26. roku życia. - To dane niepoparte jednak szczegółowymi wyliczeniami - powiedział nam Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego mają coraz więcej pieniędzy. W piotrkowskim Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowe za 2018 rok złożyło 105 milionerów, rok wcześniej było ich "tylko" 77.
W sobotę od 12:00 do 20:00 pracownicy Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają do galerii Focus Mall oraz centrum handlowego Echo, gdzie pokażą mieszkańcom jak poradzić sobie z wypełnieniem e-deklaracji.
W najbliższy weekend Urząd Skarbowy wprowadza nową usługę. Cel: ułatwienie pracownikom złożenia zeznań podatkowych.
Dla nas wręczanie sobie upominków to jedna z bożonarodzeniowych tradycji, dla Urzędu Skarbowego - darowizna. Jeżeli wartość prezentów jest zbyt wysoka, to musimy odprowadzić od nich podatek.
Projektem uchwały w tej sprawie zajęli się radni podczas drugiej sesji Rady Miasta. 17 osób opowiedziało się za, 5 przeciw, a 1 osoba się wstrzymała. W trakcie dyskusji pomysł krytykowali Marlena Wężyk-Głowacka i Łukasz Janik. Jak wysokie mają być podwyżki?
65 osób z Piotrkowa zapłaciłoby "janosikowe", gdyby ustawa obowiązywała od 2017 r. Rząd wyszedł z inicjatywą, aby wnieść dodatkową opłatę dla osób zarabiających rocznie powyżej 1 mln zł. Proponowana wysokość podatku to 4%. Kwota uzyskana z "janosikowego" ma zasilać Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.