Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej przy ul. Przemysłowej od piątkowego popołudnia do niedzieli odbywa się Międzynarodowa Wystawa Lotnicza Fly Fest 2020. W ubiegłych latach odbywała się w lipcu, a imprezę odwiedzało tysiące ludzi - mieszkańców regionu, ale także całego kraju. W tym roku nie udało się jej zorganizować w tradycyjnym terminie, ale dzięki wysiłkom organizatorów piotrkowianie mogą tradycyjnie wziąć udział w pikniku lotniczym, jednak w skromniejszym wydaniu.
"Wakacyjna Trasa Dwójki" została częściowo odwołana. Nie będzie się odbywała na lotniskach, w tym na terenie Aeroklubu w Piotrkowie, ale w miastach posiadających amfiteatry. Z naszych informacji wynika, że powodem takiej decyzji były nie tylko komplikacje pogodowe, ale i kiepska oglądalność show „Dwójki”.
W piątek 3 lipca na lotnisko do Piotrkowa przylecą ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, Maria Mvs, Marek Choim Aerobatics, TS-11 Iskra i SB Lim-2. Będzie to kolejna sesja zdjęciowa samolotów Air-to-Air Meeting organizowana przez Sławka Hesję Krajniewskiego.
Viktoria, Bagatela, Luna, Hutnik i Czary - gdzie i kiedy funkcjonowały najstarsze piotrkowskie kina? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy pierwszego po długiej przerwie spaceru po mieście organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, który odbył się w sobotnie popołudnie.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.
To był jeden z najtragiczniejszych wypadków samolotowych jaki miał miejsce na piotrkowskim lotnisku. Jego ofiarami byli instruktorka Anna Kaczyńska i jej uczeń Marian Herman. Zawinił przypadek i brak jednolitych przepisów dotyczących tłumaczeń instrukcji obsługi silnika samolotu „Zlin-42M”.
Pomimo kryzysu epidemiologicznego Pomarańczowa Linia i Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne prowadzą dyżury telefoniczne. Świadczona w ten sposób pomoc psychologiczna i terapeutyczne wsparcie są bezpłatne.
Prezentujemy archiwalne zdjęcia z budowy piotrkowskiej wieży ciśnień, symbolu miasta, stojącego w dawnym Ogrodzie Kolejowym. Seria zdjęć przedstawia obiekt w różnych etapach budowy – od przygotowywania podłoża pod fundamenty, postawienia zbiornika, po prace murarskie na najwyższych poziomach wznoszonej wieży. Na zdjęciach widoczni są zarówno mistrzowie kielni, jak i grupa inżynierów nadzorujących ich prace.
W niedzielę 1 marca, w salach piotrkowskiego Muzeum odbyła się promocja książki dr. Tomasza Andrzeja Nowaka pt.: "Nekrologi piotrkowskiego Tygodnia 1873-1906". Spotkanie zgromadziło licznie przybyłych miłośników przeszłości miasta, a także przewodników, członków Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i regionalistów. Jak zaznaczył podczas spotkania autor publikacji, nekrologi pozostają nadal nieocenionym źródłem informacji zarówno w badaniach genealogicznych jak również biografistyce.
Nadchodzi wiosna a wraz z nią w Banku Spółdzielczym Ziemi Piotrkowskiej zawitały dwie nowe atrakcyjne oferty:
• EKO kredyt gotówkowy
• Pożyczka hipoteczna PLUS