W Piotrkowie Trybunalskim brakuje odpowiedniego miejsca do organizowania koncertów i artystycznych imprez? Tak twierdzą niektórzy artyści i widzowie. Czy i kiedy może się to zmienić? Być może nowa Hala Relax - jeśli już zostanie przebudowana - zostanie takim miejscem?
Kolorowo i radośnie było w poniedziałek w piotrkowskim Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. W ramach ferii organizowanych przez pracowników MOK uczestnicy zajęć mogli oddawać się rozmaitym pasjom jak: taniec, śpiew, teatr czy wszelkiego rodzaju aktywności plastyczne. W pozostałych świetlicach dzieci mogły wziąć udział w rozmaitych grach i zabawach.
Za nami kolejne wybory do piotrkowskich rad osiedli. Swoich przedstawicieli wybrali mieszkańcy osiedli: „Leśna" oraz „Południe". W Radzie Osiedla „Leśna" znaleźli się: Marzanna Andrzejczyk, Marcin Cieślik, Aneta Gabrych, Iwona Gretka, Krzysztof Łapiński, Piotr Procho, Sławomir Procho, Piotr Ratajski, Zofia Robaszek, Ewa Siuto, Bogdan Stefańczyk, Piotr Tomczyk, Agnieszka Trajdos, Piotr Trajdos oraz Tadeusz Wąs. Z kolei skład Rady Osiedla „Południe" wygląda następująco: Joanna Filipiak, Iwona Harlejczyk, Krzysztof Harlejczyk, Agnieszka Horschwald, Krystyna Jażdż-Banaszewska, Jolanta Kawińska, Dariusz Krawczyk, Janina Krawczyk, Katarzyna Lodzińska, Joanna Marchwińska, Alina Możdżeń, Elżbieta Możdżeń, Wiesława Olejnik, Lidia Szewczyk oraz Marek Trzaskacz.
Wyborów nie przeprowadzono w Radzie Osiedla „Armii Krajowej", ponieważ na spotkaniu nie było odpowiedniej liczby mieszkańców.
Co dalej z PSZOK-iem czyli Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) - pyta słuchacz Radia Strefa FM w przesłanym do redakcji mailu.
- Na przełomie 2018 i 2019 roku na antenie radia prezentowana była informacja pracowników Urzędu Miasta o tym, że PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) przestaje funkcjonować przy JUKO, a będzie funkcjonował przy Ciepłowni Miejskiej przy ul. Orlej. Propagowana była informacja, że punkt ten ruszy w lutym. Luty nam się kończy... Czy możecie Państwo ustalić co się z uruchomieniem tego punktu dzieje, i dlaczego nadal on nie funkcjonuje?
Sprawdziliśmy więc u źródła, czyli w magistracie.
Tak wynika z najnowszego rankingu "Polskie miasta przyszłości" 2019/2020 fDi Magazine, wydawanym przez Financial Times. Radomsko znalazło się w nim na pierwszym, a Piotrków Trybunalski na drugim miejscu. Oba miasta naszego regionu wyróżniono w kategorii EFEKTYWNOŚĆ EKONOMICZNA (COST EFFECTIVENES), termin ten najprościej wytłumaczyć jako najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne za najniższą cenę. O komentarz poprosiliśmy obu prezydentów: Jarosława Ferenca i Krzysztofa Chojniaka.
Przez kilkanaście minut niedzielnego meczu zanosiło się na dużą niespodziankę, ponieważ Piotrkowianin przegrywał z ostatnią w tabeli Arką Gdynia nawet trzema bramkami, później jednak podopieczni trenera Dmytro Zinchuka odrobili straty, a w drugiej połowie kontrolowali to spotkanie i pewnie wygrali 36:26 (16:12).
Piotrcovia przegrała w sobotę z Klubem Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce 27:36 (12:16), ale trudno wygrać spotkanie, gdy traci się bramki, grając w podwójnej przewadze.
Na kolanie, na schodach, na ścianie - w takich warunkach wypełniają wnioski petenci piotrkowskiego biura paszportowego, które niedawno zostało przeniesione z budynku przy ulicy Sienkiewicza do siedziby przy ulicy Szkolnej. Niedługo warunki mają się poprawić.
Pierwszy z trzech turniejów organizowanych przez Piotrkowski Klub Sportowy Polonia z cyklu Polonia Cup odbył się 11 lutego w Hali Relax. Rywalizowali reprezentanci 10 drużyn z roczników 2007/2008, najlepsza okazała się drużyna Szczerbca Wolbórz, która w finale pokonała GUKS I Gorzkowice 2:0.
Kilka dni później poznaliśmy zwycięzców turniejów, w których rywalizowali zawodnicy z roczników 2010, 2005 i 2006.
Niewielki wzrost bezrobocia w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim odnotowali pracownicy piotrkowskiego PUP-u. Na koniec stycznia 2019 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 4004 bezrobotnych. W porównaniu z grudniem 2018 jest to o 248 osób więcej.