Advertisement

Mieszkańcy narzekają na warunki w nowym biurze paszportowym

Strefa FM Piątek, 15 lutego 20191117035
Na kolanie, na schodach, na ścianie - w takich warunkach wypełniają wnioski petenci piotrkowskiego biura paszportowego, które niedawno zostało przeniesione z budynku przy ulicy Sienkiewicza do siedziby przy ulicy Szkolnej. Niedługo warunki mają się poprawić.

Ładuję galerię...

Niemal codziennie w długiej kolejce czeka tam kilkadziesiąt osób, nie każdy może wypełnić wniosek na stole, który jest stale oblegany i niewielki. Poza tym korytarz jest bardzo wąski.

 

 - Byłam tutaj już dwa razy i za każdy razem w kolejce stoi kilkadziesiąt osób, musiałam wypełnić wniosek na schodach - powiedziała nam jedna z petentek.

 

 - Są ferie i myśleliśmy, że szybko uda się dziecku wyrobić paszport, tymczasem jest ciasno i nie ma miejsca, żeby wypełnić wniosek - dodaje inna.

 

Jak powiedziała nam Elżbieta Węgrzynowska pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Wojewody Łódzkiego, rozpisano przetarg na zakup dodatkowych mebli, które mają się tam pojawić jeszcze w tym kwartale.

 

Zapytaliśmy też o ewentualne zatrudnienie dodatkowego pracownika, który mógłby pomóc w skróceniu kolejek, ale jak się okazuje nie jest to takie proste, ponieważ niełatwo znaleźć osobę o odpowiednich kwalifikacjach. Nabór nadal jednak trwa i niewykluczone, że ktoś jednak zostanie zatrudniony.

 


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.02.2019 12:44

Dziś 19.02.2019 w biurze Armagedon. Dzieci godzinami czekają narzekają i nie wiadomo kiedy koniec. Od kilku godzin nie bardzo zmniejsza się kolejka. Brak krzeseł stolików. A na ścianie napis że zakazuje się wypełniania wniosków na ścianach i psrapetach urzędu. To w końcu gdzie?. Czy tak w dzisiejszych czasach wygląda standard obsługi klienta?

10


gość ~gość (Gość)18.02.2019 08:59

Informacja dla jednego z Gości. W URZĘDZIE MOŻNA ZAPŁACIĆ ZAGRANICZNĄ KARTĄ!! PROSZĘ NIE PISAĆ O RZECZACH O KTÓRYCH NIE MA SIĘ POJĘCIA LUB KTÓRE NIE ZOSTAŁY SPRAWDZONE OSOBIŚCIE!!

40


gość ~gość (Gość)18.02.2019 08:17

Pomimo natłoku klientów Panie z obsługi biura paszportowego starają się łagodzić nastroje i rekompensować czas stania w kolejce poprzez szybkie przyjęcie wniosku.

20


gość ~gość (Gość)16.02.2019 13:36

Biuro paszportowe powinno być czynne codziennie do godziny 18, raz w miesiącu w sobotę - to z pewnością rozwiązało by problemy z kolejkami.

31


abcabc ~abcabc (Gość)17.02.2019 09:41

Kolejki długie i warunki faktycznie słabe. Jednak obsługa przy wydawaniu paszportu rekompensuje to. Pozdrawiam

30


~babcia mocherowa ~~babcia mocherowa (Gość)16.02.2019 17:06

Nie spotkałem mieszkańca który by narzekał chyba, że z ul. Całej.

20


gość ~gość (Gość)15.02.2019 15:14

Jeśli rano jest pusto, A po południu kolejki to oznacza, że godziny otwarcia biura są źle zaplanowane. Należy dopasować się do potrzeb i oczekiwań petentów. Zmienić godziny obsługi na popołudniowe.

82


tomek_30 ~tomek_30 (Gość)16.02.2019 11:28

Ciekawe czy w urzędzie w Łodzi są też takie braki kadrowe i takie warunki ? czy może jednak jest tam przerost zatrudnienia ?
Osoby o "odpowiednich kwalifikacjach" heh dobre sobie.

41


gość ~gość (Gość)16.02.2019 11:00

Ludzie tak narzekają, a na konkursy ciekawe ile osób składa papiery, budżetówka to teraz raczej żadna opcja, roboty dużo, pensje małe, współczuję pracownikom z paszportów, co dzień się pewnie nasłuchają od ludzi, a przecież zakup mebli i ilość stanowisk nie zależy od nich, a od wojewody... dobrze że temat jest tutaj poruszony może szybciej coś w tej sprawie zrobią...

110


eywa ~eywa (Gość)16.02.2019 10:43

Zostać w Polsce..

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat