Rozpoczął się remont kapliczki przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Cmentarnej w Piotrkowie. Obiekt został ogrodzony barierami, które zdaniem kierowców, znacznie utrudniają widoczność na skrzyżowaniu. Dodatkowo, remontowany obiekt, piesi omijają idąc po jezdni.
Choć to podstawa ruchu w mieście, to nierzadko umyka naszej uwadze w debacie publicznej o miejskiej mobilności - wysoka jakość infrastruktury dla pieszych jest gwarantem mobilności przyjaznej dla ludzi i środowiska.
"Chodnik przy ulicy Partyzantów w Piotrkowie Trybunalskim jest w opłakanym stanie" - napisała do nas jedna z mieszkanek miasta. Kobieta poprosiła o interwencję w tej sprawie, ponieważ - jak zauważa - na co dzień przemieszczają się tędy m.in. osoby na wózkach inwalidzkich i matki z dziećmi. Czy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta coś z tym zrobi?
Od dłuższego czasu na odcinku ulicy Dmowskiego w Piotrkowie nie świecą latarnie. Okazuje się, że to dość poważna awaria energetyczna i na jej usunięcie mieszkańcy będą musieli poczekać.
Uważajcie, przechodząc po pasach w Alejach Sikorskiego. Od dłuższego czasu nie działa tam sygnalizacja świetlna. Okazuje się, że służby miejskie niewiele mogą w tej sprawie zrobić.
Niewiele brakowało, a samochód potrąciłby pieszą prowadzącą wózek dziecięcy. Kobieta jadąca kią nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącym przez pasy. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja pieszej, doszłoby do tragedii.
W najbliższych dniach mieszkańcy ulic Daniłowskiego i Topolowej będą cieszyć się z kompleksowo przebudowanych chodników. Koniec prac brukarskich zaplanowano na początek nadchodzącego tygodnia.
Dobiegła końca budowa ścieżki rowerowej w pasie dawnej kolejki wąskotorowej. Prace prowadzone były na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników, które znajduje się u zbiegu ulic Świerczowskiej, Zalesickiej i Przedborskiej.
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
Od piątku (13.05.2022) obowiązuje w Wolborzu tymczasowa organizacja ruchu obejmująca fragment chodnika przy ulicy Modrzewskiego.