Od 18 listopada pracownicy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przypominają pacjentom o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty, wysyłając do niego SMS. W wiadomości znajduje się m.in. numer telefonu poradni specjalistycznej, by, w razie potrzeby, odwołać wizytę. Wiele osób tego nie robi, co jest jedną z przyczyn długich kolejek.
24 listopada odbędzie się premiera książki „Kolej wąskotorowa Piotrków – Sulejów”, której autorem jest Krzysztof Herman. Publikacja ukaże się w łódzkiej oficynie Księży Młyn Dom Wydawniczy.
Choć prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie dla dróżnika, Sąd Rejonowy w Piotrkowie postanowił nie stosować w tym przypadku tego środka zapobiegawczego.
Piotrkowska Prokuratura Rejonowa zakończyła czynności przygotowawcze w sprawie wypadku kolejowego, do którego doszło we wtorek rano. W środę późnym wieczorem do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowania dróżnika.
Międzynarodowy Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych zwrócił się do prezydenta RP Andrzeja Dudy o akt łaski dla ich kolegi, który odsiaduje wyrok za spowodowanie katastrofy pod Babami w 2011 roku.
Uwaga kierowcy! W najbliższy piątek (21.10) zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Słowackiego w Piotrkowie. Utrudnienia zakończą się w poniedziałkowy wieczór.
Coraz częściej zgłaszają się do nas czytelnicy, narzekający na przejazd kolejowy na ulicy Roosevelta.
W Piotrkowie świętujemy dziś 170 rocznicę pierwszego przejazdu pociągu przez Piotrków. Wydarzenie to związane było z budową Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, a sam przejazd miał miejsce 2 września 1846 r.
Czy linia kolejowa, którą 170 lat temu przejechał przez Piotrków pierwszy pociąg na pewno była linią warszawsko-wiedeńską? A może była wiedeńską tylko z nazwy? I kiedy tak naprawdę przypada jej jubileusz – 2 września czy 7 października?
Wkrótce obchodzić będziemy 170. rocznicę pierwszego przejazdu pociągu przez Piotrków. Wydarzenie to związane było z budową Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, a sam przejazd miał miejsce 2 września 1846 r.