Funkcjonariusze z Tomaszowa Mazowieckiego od kilkunastu dni prowadzili czynności w sprawie rozprowadzania środków odurzających i substancji psychotropowych przez mieszkańca powiatu.
Policjanci patrolujący nocą Bełchatów dostrzegli samochód BMW 320 zaparkowany w zatoczce autobusowej przy ulicy Goetla i zdecydowali o wylegitymowaniu siedzących wewnątrz osób.
Wprowadzili do obrotu ponad 12 kilogramów amfetaminy. Policja zatrzymała pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej.
22-letniego hodowcę konopi indyjskich na terenie Woli Krzysztoporskiej zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Piotrkowscy policjanci wsparci przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Łodzi zatrzymali 19 osób w wieku od 18 do 45 lat mających związek z odbywającym się na dużą skalę handlem narkotykami dodawanymi do produkowanych przez nich dopalaczy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej w ciągu ostatnich trzech lat wprowadzili w ten sposób na rynek co najmniej 20 kilogramów narkotyków.
Weekendowa akcja przeciw dopalaczom realizowana była na mocy decyzji głównego inspektora sanitarnego w sprawie wycofania z obrotu wyrobów o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów mogących bezpośrednio zagrażać życiu i zdrowiu.
Rusieccy policjanci pozyskali informację, że 16-letni gimnazjalista z gminy Rusiec, przyniósł do szkoły narkotyki. Podczas przerwy między lekcjami mundurowi przeszukali odzież i plecak chłopaka, znajdując w kieszeni jego spodni trzy dilerki wypełnione marihuaną.
Radni przyjęli apel do Prezesa Rady Ministrów, Sejmu i Senatu o skuteczne zajęcie się problemem dotyczącym rozwojem sprzedaży dopalaczy.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz bełchatowscy stróże prawa w pomieszczeniach garażowych na jednej z posesji osiedla Olsztyńska w Bełchatowie odkryli magazyn wypełniony odkażonym spirytusem. Znaleźli również narkotyki.
Dzwonią, bo szukają pomocy. Przychodzą wtedy, gdy inne środki nie pomagają. Nie muszą odpowiadać na pytania kim są, gdzie mieszkają i pracują. Tu najważniejszy jest problem i pomoc w jego rozwiązaniu. Każdy, kto nie potrafi poradzić sobie z problemem alkoholowym, narkotykowym czy związanym z dopalaczami, może zgłosić się do punktu konsultacyjnego przy ulicy Wojska Polskiego 75 w Piotrkowie i uzyskać poradę. O tym, kto najczęściej takiej pomocy potrzebuje, opowiada Katarzyna Zatorska, koordynator punktu konsultacyjnego Pomarańczowej Linii w Piotrkowie.