Na drodze krajowej nr 74 na skrzyżowaniu w Rokszycach doszło w środę po południu do wypadku drogowego.
Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w parku Jana Pawła II harcerze z piotrkowskiego hufca ZHP zorganizowali piknik miejski. Przygotowano sporo atrakcji, zarówno dla tych starszych, jak i tych młodszych.
Uroczystości poświęcone 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Piotrkowie o godz. 10.00 w amfiteatrze miejskim. Niestety pierwszą część obchodów zepsuła pogoda. Msza święta odprawiana była w strugach deszczu.
Dziś obchodzimy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piotrków Trybunalski jako jedno z pierwszych miast Rzeczpospolitej podpisało wierność pod tekstem majowej uchwały.
Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Piotrkowa kiedyś nosiła imię Bolesława Bieruta. Nazwę zmieniono w 1989 roku. W jakich okolicznościach? Powspominajmy...
Co prawda 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, ale jakże ważnym w kalendarzu świąt w Polsce. Dziś, po raz trzynasty w historii, obchodzimy święto flagi.
Długą na 50 metrów, szeroką na 4 metry i ważącą 30 kilogramów biało-czerwoną flagę nad miasto wzniósł ogrzewany powietrzem balon. Miała być największa w Polsce, miała przyćmić inne przygotowywane na narodowe święto flagi. Tak było przed kilkunastoma laty, u nas, w Piotrkowie.
Na unikatowych zdjęciach piotrkowskich pochodów 1-majowych można odnaleźć między innymi pracowników WZM-PZL, Mostostalu, nauczycieli i uczniów II LO czy lokalnych notabli partyjnych. Pochody w Piotrkowie „maszerowały” różnymi ulicami – najczęściej jednak Alejami Bieruta i ulicą Słowackiego.
Nie będzie pochodu pierwszomajowego w Piotrkowie. SLD zaprasza na tym razem wspólne obchody święta w Warszawie.
Uroczyste obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja potrwają w naszym mieście kilka dni.