W Ministerstwie Zdrowia zainaugurowano ogólnopolską kampanię edukacyjną „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Podczas konferencji prasowej dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podkreślił, że adresatami akcji są świadkowie jazdy pod wpływem alkoholu.
28 kwietnia o godzinie 11.00 dyżurny tomaszowskiej komendy został poinformowany przez pracownika socjalnego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia o przyjęciu na oddział ginekologiczno-położniczy 26-letniej pacjentki w 27 tygodniu ciąży. Ciężarna była pod wpływem alkoholu.
Na podwórku, w bramie, przed blokiem - w tych miejscach za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym nikt nas (teoretycznie) ukarać nie może. Gdzie tak naprawdę można pić, a gdzie nie?
Lany poniedziałek, zwany także śmigus-dyngus to jedna z ciekawszych tradycji, związana z Poniedziałkiem Wielkanocnym.
LKS Mierzyn odniósł historyczne zwycięstwo w IV lidze łódzkiej! Zespół Mariusza Duchnowskiego pokonał na wyjeździe Czarnych Rząśnia 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył w doliczonym czasie gry Przemysław Jończyk z rzutu karnego.
Zgodnie z wielkanocną tradycją, piotrkowianie tuż po poświęceniu pokarmów, udają się na zwiedzanie Grobów Pańskich. Jakie są te wystawione w tym roku w piotrkowskich kościołach?
- Gdy będą takie sytuacje, że będzie jechało więcej osób niż przewidziano w samochodzie będziemy zatrzymywać prawa jazdy i dawać to do dyspozycji sądu. I sąd będzie decydował – powiedział na antenie Radia Strefy FM podinsp. Artur Szczegielniak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Policja zapowiada ostre konsekwencje po ostatnim tragicznym wypadku, w którym zginęło 7 młodych ludzi.
29-letni pieszy został ranny w wypadku, do jakiego doszło w czwartek na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie.
17 kwietnia po godzinie 18.20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim uzyskali informację, że w mieszkaniu na jednym z osiedli, opiekę nad dzieckiem sprawują pijani rodzice.
Zwyczaje wielkanocne w różnych częściach świata mają wiele cech wspólnych, ale są takie tradycje, które mogą wywołać konsternację u obcokrajowca. Ślązacy w Szwecji nie odważą się pielęgnować obchodów Śmigusa-Dyngusa, ale za to skandynawskie dzieci chętnie złożą im wizytę w przebraniu czarownic.