Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji". Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40% dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.
Poloniści już trenują, póki co pod okiem starego szkoleniowca Roberta Grzesiuka, ale działacze nadal poszukują nowego trenera. Do tej pory prowadzono rozmowy z czterami osobami.
Trwa sezon studniówkowy, niektórzy uczniowie piotrkowskich szkół ten bal mają już za sobą, jeden z nich był jednak szczególny, w sobotę byli uczniowie piotrkowskiego "Chrobrego" wzięli udział w studniówce, której nie pozwolono im zorganizować w 1982 roku.
IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego Grota po raz kolejny gościło w swoich murach przedstawicieli Klubu Historycznego im. gen. Stefana „Grota" Roweckiego. Wykład zatytułowany „Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 1944-1953" wygłosił 12 stycznia profesor dr hab. Grzegorz Motyka z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
W kościele św. Floriana w Sulejowie trwa wystawa prac Kazimierza Ajsa (1912-1975), rzeźbiarza ludowego z Sulejowa. Motywem przewodnim wystawy są szopki bożonarodzeniowe, ale zwiedzający mogą podziwiać też inne rzeźby o tematyce religijnej i sceny rodzajowe pokazujące dawne obrzędy i zwyczaje ludowe. Jest także tematyka lokalna, m.in. ta związana z sulejowskimi wapiennikami.
Jak mówili tak zrobili. Już wkrótce studniówka byłych uczniów "Chrobrego".
W 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim nie wzięli udziału w studniówce. Nie chcieli z niej jednak zrezygnować i po latach postanowili zorganizować zaległy bal studniówkowy.
Piłkarze piotrkowskiej Polonii wznowią treningi w połowie stycznia, w pierwszej rundzie zespół prowadził Robert Grzesiuk, w drugiej części sezonu prawdopodobnie zastąpi go ktoś inny, działacze prowadzą aktualnie rozmowy z kandydatami na szkoleniowca. Robert Grzesiuk co prawda ustalił wstępny plan sparingów, ale nowy szkoleniowiec może go zmienić.
W Wigilię i święta za wejście na tomaszowskie lodowisko nie będzie pobierana opłata. Na pl. Kościuszki pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać datki na pomoc 13-letniej Ani Stefańskiej.
Pracownicy PSM w kilku blokach wymienili termostaty przy kaloryferach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ich konstrukcja nie pozwala na całkowite zamknięcie grzejników. - Nie chcę być więźniem swojego kaloryfera - mówi jeden z lokatorów.
Kilka dni temu o sprawie pisał "Tydzień Trybunalski". Dziś głos zabiera Ekspert.
6 grudnia 2016 roku odbyła się inauguracja projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Projekt będzie realizowany w okresie grudzień 2016 – czerwiec 2017 roku. Jest to kontynuacja projektu z 2014 roku – „Kolorowa Lokomotywa – poznaj małą łódzką ojczyznę”.