Ma być więcej linii autobusowych na terenie miasta. Tak przynajmniej twierdzi Andrzej Kacperek wiceprezydent Piotrkowa. Wg niego jest sposób na to, aby poprawić sytuację piotrkowskiej komunikacji.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie jako jedyne przedsiębiorstwo złożył ofertę w przetargu na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie zamierza przystąpić do przetargu na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta.
MPK w Łodzi nie wyklucza udziału w postępowaniu przetargowym na świadczenie usług przewozowych na liniach komunikacyjnych na terenie Piotrkowa.
Czy MZK w Piotrkowie w przyszłym roku będzie nadal wozić piotrkowskich pasażerów? Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na świadczenie tych usług na terenie Piotrkowa. Obejmuje on 1 900 000 wozokilometrów w skali roku.
Nad okienkiem wyświetla się liczba 406, ale w tłumie oczekujących na rejestrację pojazdu najbliższy numer to 408. Mija kolejny kwadrans i nic.
Po podwyżkach cen biletów w piotrkowskim MZK nie trzeba było długo czekać na wzrost opłat w minibusach. Nowością jest zrównanie cen z przewoźnikiem miejskim. W obu przypadkach cena biletu bez ulg to 2 złote.
Od dzisiaj drożeją bilety za przejazd piotrkowską komunikacją miejską. Za bilet normalny pasażer zapłaci o 30 gr więcej, czyli 2 złote. Ulgowy kosztuje złotówkę.
Prawdopodobnie jeszcze przez miesiąc będzie obowiązywać dotychczasowa stawka za jednorazowy bilet komunikacji miejskiej.
Od połowy lipca za przejazd piotrkowską "emzetką" zapłacimy o 30 groszy więcej.
Elektroniczna karta miejska miała być uniwersalnym narzędziem, umożliwiającym nie tylko opłacenie przejazdu "emzetką", ale również parkingu, wstępu na basen, a nawet do kina. Skończyło się na wizjach, które kosztowały spółkę MZK około pół miliona złotych.