Artykuły do tagu: Kolarstwo

Kolarskie talenty niedługo znów wystartują
Niewykluczone, że piotrkowianie zastąpią kiedyś Rafała Majkę, Michała Kwiatkowskiego, czy Maję Włoszczowską. Kilkadziesiąt kolarskich talentów trenuje już w piotrkowskiej szkółce Velo Speed Triap, która powstała w 2017 roku. Zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców jest to nie tylko sportowa przygoda, ale też szkoła życia.
Spotkanie po latach piotrkowskiej elity kolarskiej
To było prawdziwe „spotkanie na szczycie”. Kilkudziesięciu świetnych przed laty piotrkowskich kolarzy szosowych spotkało się w piątek wieczorem w piotrkowskiej hali Relax by powspominać dawne czasy, podyskutować o obecnym stanie kolarstwa, ale również po prostu cieszyć się swoim towarzystwem.
Piotrkowski funkcjonariusz najlepszy w kolarstwie
Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim wygrał Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym, które odbyły się w Warce.
Już po raz 43. ulicami Bełchatowa i okolic 20 sierpnia przejedzie najstarszy wyścig kolarski, „Memoriał Henryka Łasaka”. Rywalizacja upamiętnia legendarnego trenera polskich kolarzy.
Mateusz najszybszym góralem
Pochodzący z Kurnędza, w gminie Sulejów Mateusz Laszczyk wywalczył złoty medal wśród amatorów (kategoria do 30 lat) podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Kolarstwie.
Weekend MTB w Sławnie. Gospodarze mistrzami
Kolarze LKK LUKS Sławno zostali Mistrzami Polski MTB XCR Sztafet Drużynowych. Wyścig odbył się w sobotę w Sławnie. W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Arkadiusz Wach, Marta Turoboś.
Prestiżowy wyścig kolarski w Piotrkowie
1 lipca przez Piotrków przejadą uczestnicy 27. Międzynarodowego Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków. To właśnie w Piotrkowie usytuowany zostanie start honorowy do 4. etapu jednego z najważniejszych, polskich wyścigów kolarskich.
Piotrkowianie ponownie wystartują w Tour de Pologne
W niedzielę wystartował 72. Tour de Pologne, tymczasem już za kilka dni reprezentanci grupy kolarskiej Piotrkowskie Kolarstwo Szosowe po raz szósty wezmą udział w Tour de Pologne Amatorów. Podobnie jak przed rokiem trybunalski gród będzie reprezentować 16 kolarzy. W niedzielę przeprowadzili ostatni grupowy trening, podczas którego pokonali ponad sto kilometrów, podczas piątkowego wyścigu dystans będzie kilkukrotnie krótszy, kolarze będą mieli do pokonania 38 km.
Kolarze z Piotrkowa znów na Tour de Pologne
16 zawodników z amatorskiej grupy kolarskiej Piotrkowskie Kolarstwo Szosowe weźmie udział w amatorskim wyścigu organizowanym w ramach Tour de Pologne.
Dąbkowski pierwszy w Sulejowie
Konrad Dąbkowski, sprinter grupy Active Jet wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap 25 Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Tuż za nim na metę wjechali Holender Johin Ariesen z grupy Metech TKH i Włoch Davide Ballerini z Team Idea. Etap długości 115,5 km prowadził z Łodzi do Sulejowa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat