Sąd Okręgowy w Piotrkowie częściowo uwzględnił apelację oskarżonego lekarza Jacka S. i utrzymał w mocy jedynie karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na trzy lata oraz 4500 zł grzywny. W pierwszej instancji orzeczono również roczny zakaz wykonywania zawodu, ale z uwagi na długoletnią praktykę lekarską i dobrą opinię Jacka S. sąd postanowił od tej kary odstąpić.
Piotrkowscy fani zimowego szaleństwa nareszcie mogą wyciągnąć łyżwy z szafy i ruszać do parku im. ks. Józefa Poniatowskiego. Piątek (30 listopada) to pierwszy dzień nowego - jedenastego już - sezonu piotrkowskiej ślizgawki.
Przypadkowy przechodzień zauważył dym wydobywający się z budynku OSP w Krzyżanowie. Zawiadomił straż pożarną. Z budynku trzeba było ewakuować kilka osób, niektóre w stanie ciężkim. Na szczęście to były tylko ćwiczenia zorganizowane przez Zarząd Gminny OSP w Woli Krzysztoporskiej w uzgodnieniu z Komendą Miejską PSP w Piotrkowie Trybunalskim.
Siedem zastępów straży pożarnej, w tym 5 z Piotrkowa Trybunalskiego i 2 OSP, brały udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło w czwartek po południu przy ul. Twardosławickiej.
Jakie błędy popełniają przyszli kierowcy, czym mogą zaskoczyć ich piesi i rowerzyści, gdzie w Piotrkowie jeździ się najtrudniej, na co trzeba uważać, aby zdać egzamin na prawo jazdy? Odpowiedzi na te i inne pytania w naszym materiale.
57-letni kierowca renault scenic uderzył w tył ciężarówki. Mężczyzna został odwieziony do szpitala.
Najbliższa sobota 1 grudnia to dobra okazja, by przed zagranicznym świątecznym urlopem odebrać EKUZ bez kolejki. Wszystkie siedziby łódzkiego NFZ w sobotę, 1 grudnia pracować będą od godz. 8 do 16.
Radni Piotrkowa domagają się od władz miasta częstszych kontroli posesji piotrkowian pod kątem tego, co spalamy w piecach. Władze miasta nie wykluczają zakupu drona, by to kamera rejestrowała, jakiego koloru dym wydobywa się z kominów.
Nabór na kurs dla kandydatów na sędziów piłki nożnej prowadzą członkowie Zarządu Wydziału Sędziowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. Zajęcia, które rozpoczną się w styczniu, będą miały formę ciekawych wykładów prowadzonych przez doświadczonych sędziów.
Profilaktyka ratuje życie. Skorzystaj z bezpłatnych badań w bełchatowskim szpitalu. 8 grudnia w pawilonie A na parterze (ul. Czapliniecka 123) będzie można wykonać bezpłatne badania w kierunku wykrycia nowotworu piersi, nowotworu skóry i nowotworu tarczycy.