Artykuły do tagu: KA

03.04.2008 10:06
Zwycięski horror
Ponad tysiąc osób oglądało wczoraj w hali Relax drugie, ćwierćfinałowe spotkanie mistrzostw Polski piłkarzy ręcznych pomiędzy Focus Park Kiperem Piotrków i Vive Kielce.
ITD rozpoczęła działalność w Piotrkowie
Od dziś w Piotrkowie zaczyna funkcjonować Inspekcja Transportu Drogowego - pierwsza zamiejscowa delegatura w województwie łodzkim inspekcji drogowej w Łodzi.
W jednej z piotrkowskich aptek sprzedawca pomylił lek dla dziesięciomiesięcznej dziewczynki. Aptekarz wydał lek cztery razy silniejszy niż ten zapisany na recepcie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek.
DNI   MUZYKI   KAMERALNEJ PIOTRKÓW   2008
Zapraszamy na koncert inauguracyjny XXXIX DNI MUZYKI KAMERALNEJ PIOTRKÓW 2008 (06.04.2008r. (niedziela) godz. 18.00).
PGE GKS Bełchatów wygrał w Białymstoku z Jagiellonią 1:0 w 23 kolejce Orange Ekstraklasy. Bramkę na wagę pierwszych trzech punktów w rundzie wiosennej zdobył strzałem z rzutu wolnego Łukasz Garguła w 61 min.
31.03.2008 11:16
Brąz dla SKRY
Siatkarze PGE Skry Bełchatów - trzecią drużyną klubową Europy! To miano wywalczyli w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w Łodzi.
Piotrków lepszy od Sejmu
Drużyna Reprezentacji Piotrkowa nie okazała się gościnna dla Reprezentacji Sejmu. W meczu piłki nożnej rozegranym w Hali Relax gospodarze pokonali parlamentarzystów 8:3.
Andrew Tarnowski  - Ostatni mazur. Opowieść o wojnie, namiętnośc
Jak blisko jest Andrew Tarnowskiemu do Mickiewicza? Ostatni mazur, jak Ostatni zajazd na Litwie, przedstawia zmierzch pewnego świata. Tarnowski opowiada o polskiej przedwojennej arystokracji, opisując XX-wieczne dzieje swojego rodu i rodzin z nim skoligaconych.
Aleksandra Marinina - Zabójca mimo woli
Przełożeni major Kamieńskiej doceniają jej profesjonalizm i tzw. szósty zmysł. Nic zatem dziwnego, że postawili przed nią wyjątkowo trudne zadanie - ma zapobiec planowanemu morderstwu. I co ciekawe, nie chodzi tu wcale o uratowanie życia przyszłej ofierze!
Jonathan Wilson - Marc Chagall. Biografia
Marc Chagall – malarz, grafik, rysownik, ilustrator, fotograf, pisarz, poeta – to jeszcze nie koniec listy. Pracował z największymi artystami XX wieku, ale do końca życia pozostał biednym, rosyjskim Żydem, który najlepiej się czuje, rozmawiając z ludźmi w języku swojego dzieciństwa. Jak naszkicować portret genialnego malarza? Jonathan Wilson próbuje tej sztuki z powodzeniem. Barwne, plastyczne opisy sprawiają, że równie łatwo przenosimy się z Chagallem do dziewiętnastowiecznej Rosji, jak do Paryża początków XX wieku, lub do Nowego Jorku lat czterdziestych. Anegdoty, smakowite szczegóły, wreszcie fakty, na ujawnienie których nie każdy biograf by się zdecydował – to wszystko sprawia, że książka Wilsona jest wciągającą opowieścią o życiu geniusza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat