Piotrkowianie dobrze wiedzą, że w mieście są miejsca, gdzie można przekazywać nadwyżki swojego jedzenia potrzebującym. Jednym z nich jest społeczna lodówka, która stoi u zbiegu ulic Słowackiego i Kołłątaja. Po świętach Bożego Narodzenia nasze domowe lodówki często pękają w szwach. Właśnie teraz ta społeczna przechodzi niemałe oblężenie.
Przy okazji świąt i uroczystości rodzinnych przygotowujemy różne potrawy i smakołyki. Niestety trudno jest dokładnie zaplanować, jak dużo uda nam się z tego zjeść. Dlatego zwykle pod koniec uroczystych wydarzeń okazuje się, że w lodówce jest więcej jedzenia niż tego byśmy sobie życzyli
1 października to Światowy Dzień Wegetarianizmu (a w Polsce także Światowy Dzień Wegan). W związku z tym przedstawiciele fundacji Viva! zachęcają do odwiedzenia tego dnia stoiska w Piotrkowie Trybunalskim i zapoznania się z tym, jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie diety roślinnej.
„Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w naszym codziennym jadłospisie” – to zdanie często powtarzane przez wielu dietetyków. Czy rzeczywiście tak jest? Pierwszy posiłek, który zjadamy w ciągu dnia, wpływa na nasze samopoczucie i daje energie do działania (lub jej brak). Wobec tego co jeść na śniadanie? Z jakich produktów je komponować? Poniżej podpowiadamy!
W Piotrkowie rozpoczął się 3. Zlot Foodtrucków. Plac przy ul. Narutowicza wypełnił się mobilnymi restauracjami serwującymi dania typu street food. Słoneczna pogoda w sobotę (23.04) przyciągnęła wielu chętnych na spróbowanie burgerów, grillowanych kiełbasek i napojów z pianką.
Jeśli po świętach okazało się, że zostało wam za dużo jedzenia, którego nie będziecie w stanie zjeść, zanieście je do społecznej lodówki. W Piotrkowie znajduje się ona przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Kołłątaja.
"O zgrozo, upadek cywilizacji!" - napisał na swoim profilu facebookowym Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. To komentarz dotyczący widoku, na jaki natknął się podczas porannego biegania. W jednym z lasów w miejscowości Wygoda mijał bowiem miejsce, w którym ktoś wyrzucił setki bułek i bochenków chleba. Na części pieczywa widać już oznaki zepsucia. Nie wiadomo czy wypieki zostały wyrzucone właśnie dlatego, czy może istniała możliwość przekazania ich potrzebującym.
Tatar z łososia w aromacie limonki z salsą z mango oraz kaczkę z grilla w towarzystwie koziego sera, a także steki w soli himalajskiej z puree z dyni, a na deser sorbet truskawkowy w towarzystwie prażonych jabłek to menu zwieńczające kulinarny kurs, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie.
Choć przechowywanie żywności w lodówce to najpopularniejszy sposób na utrzymanie jej świeżości, wiele produktów spożywczych można przechowywać poza lodówką. Nie każdy rodzaj żywności nadaje się do przechowywania w lodówce. Produktów takich, jak makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, nie należy umieszczać w lodówce, gdyż produkty szybko mogą stać się wilgotne.
Jeśli po świętach okazało się, że zostało wam za dużo jedzenia, którego nie będziecie w stanie zjeść, zanieście je do społecznej lodówki. W Piotrkowie znajduje się ona przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Kołłątaja.