Na drodze krajowej 91 w Niechcicach doszło w czwartek rano do wypadku.
Od 1 lipca nie jest już tam samo w piotrkowskich szpitalach. Porodówka i ginekologia będą tylko w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta a chirurgia w Szpitalu Wojewódzkim na Rakowskiej. Pacjenci zaniepokojeni są zmianami, ale wicemarszałek województwa łódzkiego uspokaja: nie ma się czego bać.
Podczas kampanii wyborczych samorządowcy deklarują olbrzymie inwestycje drogowe. Zazwyczaj kończy się to na deklaracjach, z realizacją jest już o wiele gorzej. Tymczasem władze Tomaszowa potwierdzają: wydamy więcej pieniędzy na infrastrukturę drogową, niż przez ostatnie 25 lat.
Od 1 lipca w życie wchodzą zmiany w funkcjonowaniu niektórych oddziałów obu piotrkowskich szpitali.
Większość miast w województwie łódzkim od lat traci mieszkańców. Piotrków liczył niedawno ponad 80 tysięcy, dziś nieco więcej niż 74 tysiące. Podobnie jest w Radomsku, Tomaszowie czy Bełchatowie i oczywiście w stolicy regionu czyli Łodzi. Tymczasem w jednym z tych miast ma zdecydowanie wzrosnąć liczba mieszkańców – zapowiada prezydent Marcin Witko.
Są tacy, którzy uważają że w ciągu dwóch lat przynajmniej część Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wróci do rodzinnego kraju. Miałby to być efekt Brexitu. Czy to może oznaczać, że Piotrków się zaludni?
Aż do czterech wypadków na drogach naszego miasta i powiatu doszło minionej doby.
Organizacje lewicowe nie chcą zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia. Poskarżyli się więc marszałkowi województwa.
Trwa szósty dzień Tygodnia Antoniańskiego w Tomaszowie Mazowieckim - w uroczystościach związanych z ustanowieniem świętego Antoniego Padewskiego patronem miasta i powiatu tomaszowskiego wzięli dziś udział między innymi wicepremier Piotr Gliński oraz metropolita łódzki arcybiskup Marek Jędraszewski, który odprawił uroczystą mszę i wygłosił homilię.
Walka z dopalaczami może przybierać przeróżne formy. W Piotrkowie raczej tradycyjne - policja, sanepid, prokuratura. Ale niedaleko nas...