Podczas wystawy będzie można zobaczyć 50 okazałych motyli tropikalnych. Owady reprezentują cztery gatunki, w tym trzy pochodzące z Ameryki Południowej i jeden żyjący w Azji Południowo-Wschodniej. Wśród tego grona znajduje się m.in. błękitny morpho znany z filmu pt. „Niebieski motyl”. Wszystkie motyle zostały zakupione na farmach motyli w Kostaryce oraz Tajlandii . Do Polski przyleciały w postaci poczwarek, samolotem. Od naszych rodzimych różnią się tym, że są od nich sporo większe. Każdy z nich żyje średnio dwa tygodnie. Na wystawie będzie można podziwiać również spreparowane owady, w tym okaz o nazwie Attacus atlas, który jest uznawany za największą ćmę świata. Rozpiętość skrzydeł tego gatunku sięga do 30 cm. Owad ten żyje tylko kilka dni, bo nie ma wykształconego przewodu pokarmowego, więc można go obejrzeć jedynie w formie spreparowanej.
Podczas, gdy ekspozycję tropikalnych owadów w ogrodach zoologicznych można oglądać zazwyczaj przez szybę, w motylarnii motyle latają swobodnie po całym pomieszczeniu. Zwiedzający mogą dokładnie obejrzeć każdy z prezentowanych gatunków. Jeśli ktoś zechce, będzie mógł bez obawy wziąć motyla na rękę, zrobić sobie z nim zdjęcie.
Doświadczeni hodowcy udzielą informacji i odpowiedzą na pytania dotyczące motyli.
Jest to unikatowe doświadczenie – zwłaszcza dla dzieci dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w tych dniach pasażu Skweru Handlowego i skorzystania z możliwości spotkania z wyjątkowymi motylami na wyciągnięcie ręki.
Odwiedzenie wystawy jest bezpłatne i nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami z strony odwiedzających.
Wystawa będzie czynna w piątek 16 września i w sobotę 17 września w godzinach 9.00 – 19.00, a w niedzielę 18 września w godzinach 9.00 – 17.00