W gminie Ręczno sensacyjną informacją było to, że urzędujący od 3 kadencji wójt, Piotr Łysoń nawet nie wszedł do II tury wyborów. O fotel wójta gminy Ręczno walczyli bezpartyjny Kamil Ślusarczyk oraz należący do PSL Józef Korpas.
Tylko 4 głosy więcej dla Pawła Kowalczyka, a wybory w Rozprzy zakończyłyby się w I turze. Kowalczyk wówczas uzyskał blisko 20 % przewagę nad pełniącym obowiązki burmistrza Arturem Cubałą. Czy II tura była już tylko formalnością?
Przewagą zaledwie 87 głosów Dariusz Magacz zwyciężył w II turze wyborów na urząd wójta gminy Moszczenica. Nowy wójt uzyskał wynik 50,96% głosów.
Dotychczasowy prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztof Chojniak, skomentował nieoficjalny wówczas wynik II tury wyborów prezydenckich.
Zespół projektu “Mistrzowie Pythona” jest na ostatniej prostej do zakończenia swojej inicjatywy. Teraz nadszedł czas na podsumowanie ich 7-miesięcznej pracy.
Celem ich działań było pokazanie, że programowanie to nie tylko ciężka praca, ale również świetna zabawa. Projekt uczył podstaw w języku Python, kreatywności oraz umiejętności logicznego myślenia, a oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy mogli pozyskać także wiele praktycznych umiejętności.
W ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" uczennice I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zorganizowały projekt "Oddaj Krew, Podaruj Życie". Serie prelekcji dla dzieci szkół podstawowych promujących dzielenie się tym bezcennym lekiem, zakończył finał akcji zorganizowany w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Promowanie samoakceptacji, rozwijanie zdolności osobistych oraz autoprezentacji - tymi dziedzinami zajęły się uczennice "Ekonomika" w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" autorki projektu Singularis zorganizowały "Pozytywny happening" na ulicach miasta.
Strawa dla duszy i ciała, takie atrakcje przygotowali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim. Tańce, zumba, śpiew i dobra zabawa. Wszystko to w ramach finału projektu Ponad Czasowi, który ma za zadanie łączyć pokolenia.
Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach zorganizowali nietypowy dzień wagarowicza. Prelekcje dotyczące zdrowia psychicznego i fizycznego, zajęcia z zumby i yogi oraz dobre jedzenie towarzyszyło finałowi akcji Razem po uśmiechy 2.0.
Dnia 17 marca miało miejsce bardzo ważne dla społeczności Rozprzy wydarzenie. Finał projektu „ Baśń o rozprzańskim trzewiczku – historycznie, muzycznie i teatralnie, sponsorowanego przez Fundację Orlen. A organizatorem tego wydarzenia był Robert Kabziński - założyciel Muzeum Ziemi Rozprzańskiej.