Zluzowanie obostrzeń, zwłaszcza tych dotyczących pobytu w hotelach, sprawiło, że znacząco wzrosło zainteresowanie noclegami w popularnych miejscowościach. Zakopane i Sopot z tłumami na deptakach.
Hotele będą mogły udostępnić gościom nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie, uruchomione będą też m.in. stoki narciarskie i kasyna - przewiduje projekt rozporządzenia. Planowane jest też wznowienie działalności uzdrowiskowej od 11 marca br.
Zadłużenie hoteli, restauracji i firm cateringowych wzrosło w 2020 r. o jedną trzecią wobec poprzedniego roku i wyniosło ok. 280 mln zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Tylko w czasie pandemii wartość zobowiązań zwiększyła się o ponad 58,4 mln zł.
38 proc. osób zatrudnionych bezpośrednio w hotelarstwie straciło pracę w tym roku - wynika z badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Według Izby, bez pilnego rządowego wsparcia kolejne 16 proc. miejsc pracy może zniknąć jeszcze przed nowym rokiem - co oznacza nawet 110 tys. osób bez pracy.
Ponowne otwarcie restauracji, siłowni i hoteli niesie ze sobą największe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa - do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w Evanston w badaniu opublikowanym w magazynie "Nature".
Czy kolejne odsłony tarczy antykryzysowej i głośny bon turystyczny uratowały branżę turystyczną? W minione wakacje nadmorskie kurorty i górskie miejscowości wypoczynkowe rzeczywiście tętniły życiem, a media donosiły o zawrotnych cenach w hotelach i restauracjach. Można było odnieść wrażenie, że sektor turystyczny nie ma powodów do narzekania. Czy to rzeczywisty obraz całej branży? Jaki jest stan turystyki w Piotrkowie i naszym regionie? O sytuację po sezonie wakacyjnym w cieniu koronawirusa zapytaliśmy przedstawicieli sektora turystycznego.
Małe drewniane budynki przeznaczone dla owadów ustawiono w Piotrkowie pod koniec kwietnia tego roku. Stanęły w czterech miejscach - w parku Belzackim, na skwerze im. kardynała S. Wyszyńskiego, w okolicach ronda Sulejowskiego oraz przy al. Concordii.
Uczniowie ze szkół w gminie Sulejów będą uczyć się poszanowania przyrody. Na początek pomogą pożytecznym owadom osiedlić się na terenie gminy Sulejów. Cztery hoteliki dla owadów przekazali pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Wykonują je sami w stolarni, znajdującej się w jednym z budynków ZPK.
Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?
Promocja lokalnych produktów – miodów, serów, wędlin to cel współpracy, jaką podjęły miasto Piotrków i powiat piotrkowski. Efektem wspólna organizacja Trybunalskiego Festiwalu Smaku. Co dalej?