Zbliża się inauguracja piłkarskiej rundy wiosennej. Pomimo trudności wystartuje w niej także piotrkowska Concordia. Władze klubu chcąc zachęcić kibiców do przyjścia na stadion przygotowały dla nich niespodziankę.
Wiceprezydent Piotrkowa powoływał się na przepis prawny, który nie obowiązuje od dwóch lat. Mowa o trzyletnim zakazie ubiegania się o dotacje.
Przyszłość Concordii Piotrków była tematem spotkania, do którego doszło w siedzibie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie. Inicjatorem był prezes OZPN Stanisław Sipa.
Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Sipa zorganizuje w najbliższym czasie spotkanie, podczas którego zostanie omówiona coraz trudniejsza sytuacja najstarszego piotrkowskiego klubu piłkarskiego.
Piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozwiązał umowę z Klubem Sportowym Concordia dotyczącą korzystania ze stadionu miejskiego, na którym IV-ligowy zespół rozgrywał swoje mecze.
Poseł Artur Ostrowski wsparł Komitet Obrony Concordii. Przypomnijmy - to ruch zainicjowany przez byłego członka zarządu klubu - Daniela Rutowicza, który skupia byłych i obecnych działaczy Concordii oraz jej sympatyków.
Zawiązał się Komitet Obrony piotrkowskiego klubu Concordia. Na jego czele stanął Daniel Rutowicz, były członek zarządu klubu.
Miasto rozwiązało z piotrkowskim klubem Concordia umowę dotyczącą dotacji. Concordia otrzymała dotację (przyznaną 14 marca 2011 roku) w wysokości 115 tysięcy złotych. Na konto klubu wpłynęła tylko pierwsza transza w wysokości 70 tys. Drugiej transzy klub już nie otrzyma.
W najbliższy poniedziałek Sąd Rejonowy w Piotrkowie ma wydać wyrok w sprawie próby przekupstwa sportowego, którego mieli się dopuścić dwaj działacze Warty Pławno. Sprawa dotyczy końcówki sezonu 2009/2010 w piotrkowskiej klasie B.
Zmienił się zarząd KS Concordia Piotrków. Nowym prezesem klubu został Grzegorz Zielonka, który zastąpił na tym stanowisku Dariusza Dzwonnika. Wiceprezesem klubu została Nina Bielecka, członkami zarządu: Jacek Ryszka i Andrzej Banaszczyk, a skarbnikiem Concordii Magdalena Dżamalis.