Sławomir Majak po raz trzeci w Concordii

Strefa FM Sobota, 17 marca 20123
Do ostatniej chwili działacze Concordii Piotrków utrzymywali w tajemnicy nazwisko nowego trenera czwartoligowej drużyny seniorów. Dopiero na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania z KS Paradyż okazało się, że zespół poprowadzi Sławomir Majak (na zdjęciu).

Dla Majaka to już trzecia przygoda z Concordią. Pierwsza zaowocowała awansem z czwartej ligi do drugiej. Druga była już mniej przyjemna. Concordia spadła bowiem do czwartej ligi. Były znakomity piłkarz (22-krotny reprezentant Polski) zdecydował się po raz trzeci na pracę w Piotrkowie.

- Rozmawialiśmy z kilkoma trenerami. Rodrigo do Nascimento nie ma bowiem uprawnień do tego aby prowadzić zespół w IV lidze. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na współpracę ze Sławomirem Majakiem, któremu Rodrigo będzie pomagał w pracy szkoleniowej - przyznał prezes Concordii Grzegorz Zielonka.

Ponowny debiut Sławomira Majaka w roli trenera Concordii nie wypadł okazale. Piotrkowski zespół zremisował bowiem przed własną publicznością z KS Paradyż 1:1 (0:1). Już w 20. sekundzie goście mogli objąć prowadzenie. Mariusz Koćmin nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Ten sam piłkarz dał prowadzenie paradyżanom w 12. minucie. Wyrównał na pięć minut przed końcem Mariusz Zaor.

Concordia Piotrków - KS Paradyż 1:1 (0:1)