Piotrkowski sanepid poinformował we wtorek o śmierci drugiej osoby z Piotrkowa z powodu Covid-19. To 69-letnia kobieta. Z kolei biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało o 15 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 89-letniej mieszkanki powiatu zgierskiego.
O pięciu nowych przypadkach koronawirusa w Piotrkowie poinformowało wczoraj biuro prasowe wojewody łódzkiego. Pozytywne wyniki badań dotyczą m.in. dwóch pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki.
W województwie łódzkim odnotowano 12 kolejnych zakażeń koronawirusem, z czego 5 przypadków dotyczy mieszkańców Piotrkowa. Informację o nowych zachorowaniach na Covid-19 podało w niedzielę po południu biuro prasowe wojewody łódzkiego.
Przełożenie oczekiwanych od 4 lat Igrzysk Olimpijskich, przerwanie piłkarskich rozgrywek najlepszych lig Europy i Ligi Mistrzów to symbole tego, co wydarzyło się w sporcie po wybuchu pandemii. W Polsce od marca nie odbywają się żadne wydarzenia sportowe, a sportowcy mogli trenować tylko indywidualnie. Sprawdziliśmy, jak w tej trudnej rzeczywistości radzą sobie piotrkowskie kluby.
O 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym województwie informuje biuro prasowe wojewody łódzkiego. Pozytywne wyniki badań nie dotyczą osób z Piotrkowa i powiatu. Łączna liczba zakażeń w Łódzkiem to 1166.
Biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało w piątek po południu o 14 kolejnych zakażeniach koronawirusem i jednej ofierze śmiertelnej. Łącznie w Łódzkiem wykryto 1150 przypadków Covid-19.
Koronawirus został wykryty u dwóch pracowników szpitalnej poradni w Radomsku. Przyjęcia do lekarzy specjalistów zostały w związku z tym wstrzymane do poniedziałku.
Otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe będzie najwcześniej za dwa tygodnie - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
W województwie łódzkim są 43 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: pięciorga dzieci, ośmiu młodych kobiet, dwunastu kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, ośmiu młodych mężczyzn, pięciu mężczyzn w średnim wieku, jednego mężczyzny w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 2 do 85 roku życia.
Niedobory witaminy D mogą być częste u chorych z ciężkim przebiegiem COVID-19 i mają silny związek z problemami zdrowotnymi, które zwiększają ryzyko zgonu u tych pacjentów, np. zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz obniżoną odpornością – wynika z pracy, którą publikuje serwis naukowcy MedRxiv.